Kuba 2018

polski-pilot

KUBA – SENTYMENTALNA PODRÓŻ W CZASIE
11.10 – 26.10.2018


 • W PROGRAMIE:
  UROKLIWA, STARA HAWANA; NOWA HAWANA; HAWANA „ŚLADAMI HEMINGWAY`A”; SHOW W KABARECIE TROPICANA; PARK NARODOWY VINALES – DOLINA TYTONIOWA; FABRYKA CYGAR; KLIF – MURAL „MURAL DE LA PREHISTORIA”; JASKINIA INDIAN I REJS PODZIEMNĄ RZEKĄ; GUAMA – ZATOKA ŚWIŃ; REJS PO LAGUNIE SKARBÓW; WIOSKA INDIAN TAINO; KROKODYLE W LA BOCA; MUZEUM INWAZJI (MUZEUM GITON); CIENFUEGOS – PERŁA POŁUDNIA; KOLONIALNY TRYNIDAD; POCIĄG PAROWY DO MANACA IZNAGA ORAZ GUACHINAUGO; SANTA CLARA; MAUZOLEUM CHE GUEVARY; SŁONECZNY WYPOCZYNEK W VARADERO

  mapa-kuba2

  1 DZIEŃ

  •  Zbiórka na ul. Sambora (róg Potulickiej) – godz. 01:30.
  • Odprawa przed wyjazdem – sprawdzenie dokumentów i oznakowanie bagaży.
  • Zorganizowany przejazd całej grupy ze Szczecina do Berlina (autokar)
  • 06:45 przelot z Berlina do Varadero z przesiadką w Düsseldorfie (krótka przerwa tranzytowa).
  • 14:45 przylot do Varadero

  Powitanie na lotnisku i przejazd do stolicy rewolucyjnej Kuby – Hawany. Zakwaterowanie w hotelu w nowoczesnej dzielnicy Vedado. Ta część miasta ma zupełnie inny charakter i styl niż ten który znajdziemy w starej części miasta. Vedado jest dzielnicą z szerokimi, eleganckimi alejami przy których usytuowane są XIX posiadłości. Główną ulicą Vedado jest La Rampa. Biegnie ona od morskiego bulwaru Malecon obok słynnego Hotel Nacional gdzie nocują gwiazdy i politycy. W latach 50-tych kasyno w tym hotelu prowadził amerykański gangster Meyer Lensky.

  Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

   

  2 DZIEŃ

  Śniadanie. Zwiedzanie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, Hawany. Przejażdżka tzw. „Coco Taxi” (ok. 1 godz.) wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón, obok hotelu Nacional, z postojem na Placu Rewolucji z pomnikami Jose Marti’ego i memoriałem Che Guevary – symbolu najnowszej historii Kuby, słynącego z wielogodzinnych pierwszomajowych, płomiennych przemówień Fidela Castro. Następnie kompleksowe zwiedzanie „Starej Hawany” (Habana Vieja). Ta historyczna część miasta powstała jako zaczątek pierwszej osady, która następnie przekształciła się w miasto Hawana. Otoczona historycznym murem mającym za zadanie ochronę miasta, skupia ogromną ilość muzeów, hoteli, sklepów i restauracji. Wokół Placu Katedralnego (Plaza de la Catedral) wznoszą się liczne kościoły z XVI – XVIII wieku. Znajduje się tu katedra, kościół San Francisco, klasztor Santa Clara. Interesujący jest także Castillo del Principe z XVII wieku. Wiele z okazałych pokolonianych budowli zostało tu przekształcone na gmachy użyteczności publicznej, ministerstwa i muzea. Zwiedzanie Placu Katedralnego, Placu Broni, Pasażu Prado, Pałacu Gubernatora i Muzeum Sztuki Kolonialnej. Następnie przejazd na punkt widokowy przy fortecy Morro. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Możliwość zakupu rumu i cygar przy dawnej fabryce cygar. Wizyta w malowniczej, „artystycznej” dzielnicy Callejon de Hammel. Panoramiczny przejazd przez „nową” Hawanę obok m.in. Kapitolu, Uniwersytetu hawańskiego i Cmentarza Kolumba, o którym mówi się, że jest drugim co do wielkości cmentarzem na świecie (po Père Lachaise w Paryżu).

  Powrót do hotelu na nocleg.

  OPCJONALNIE:

  Kolacja w lokalnej restauracji z muzyką pochodząca z repertuaru legendarnej grupy Buena Vista Social Club: ok. 60 USD/ osobę.

   

  3 DZIEŃ

  Śniadanie. Zwiedzanie Hawany „śladami Hemingway’a”. Wizyta w położonym nad brzegiem morza domu pisarza w Finca Vigia. Następnie wizyta w pobliskiej malowniczej wiosce rybackiej Cojimar, w której Hemingway czerpał inspirację do swojej najsłynniejszej powieści – „Stary człowiek i morze”. W pobliskiej restauracji „La Terraza” Hemingway często jadał lunch. Powrót do Hawany i zwiedzanie dzielnicy La Regla z Sanktuarium Matki Boskiej Żeglarzy. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Po południu przejazd na Stare Miasto i wizyta w dwóch słynnych barach, w których częstym gościem bywał Hemingway – „Floridita” z możliwością degustacji słynnego „daiquiri” oraz „Bodeguita del Medio” z możliwością degustacji „mojito”. Krótka wizyta w hotelu „Ambos Mundos”, gdzie do tej pory Hemingway „wynajmuje” swój pokój.

  Powrót do hotelu. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

  OPCJONALNIE:

  Wieczorny przejazd autokarem lub starymi amerykańskimi samochodami (4 osoby w samochodzie) do słynnego kabaretu „Tropicana” na wieczór folklorystyczny, połączony z występami tancerzy. Tropicana nazywana jest rajem pod gwiazdami i jest najbardziej spektakularnym kabaretem pod gołym niebem. Wyjątkowe miejsce aby poznać i posmakować kubańskiego folkloru i kultury. Otoczone lasem tropikalnym, drzewami palmowymi, tworzy niesamowitą atmosferę i niepowtarzalny klimat. Jest to jeden z najsłynniejszych kabaretów na świecie. Zbudowany został w 1939 r. i od samego początku stał się symbolem hedonistycznej i rozpustnej Kuby. Występowały w nim i występują największe gwiazdy muzyki kubańskiej a w spektaklach bierze udział nawet ponad 100 tancerzy, artystów i muzyków:

  99 USD/ osobę (przejazd autokarem)

  105 USD/ osobę (przejazd w jedną stronę starymi samochodami).

   

  4 DZIEŃ

  Śniadanie. Całodniowa wycieczka do parku narodowego Viñales – kubańskiego regionu słynnego uprawy tytoniu i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to przepiękna, pełna bujnej roślinności dolina tytoniowa, położona w sercu gór Sierra de los Órganos, w prowincji Pinar del Rio. Najpierw zwiedzanie fabryki cygar i poznanie procesu ich produkcji. Tradycja wytwarzania cygar na Kubie jest bardzo stara i stanowi prawdziwą sztukę. Do najważniejszych fabryk cygar na wyspie, w których nadal są one ręcznie wyrabiane, należą: Cohiba, Partagas, La Corona i Romeo y Julietta. W fabrykach tych do dzisiaj tradycyjnie zatrudniany jest lektor, zapewniający pracownikom dodatkową rozrywkę czytający na głos gazety i książki podczas gdy robotnicy skupieni są na wyrabianiu słynnych cygar. Jakkolwiek, dla tych którzy spodziewają się pięknych kubanek skręcających cygaro na udzie będzie to lekkie rozczarowanie, to atmosfera miejsca warta jest tego by na własne oczy zobaczyć jak i dlaczego narodził się kult cygar. W fabryce cygar można skorzystać z przyzakładowego sklepu aby zrobić zakupy. Następnie przejazd do punktu widokowego ze spektakularną panoramą okolicy. Oglądanie jaskrawo pomalowanego klifu – „Mural de la Prehistoria”. W dalszej części dnia wizyta w jaskini Indian „La Cueva del Indio”, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Rejs łodzią, podziemną rzeką, we wnętrzu jaskini. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Wieczorem, po dniu pełnym wrażeń, powrót do Hawany. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

   

  5 DZIEŃ

  Śniadanie. Wyjazd z Hawany i przejazd przez interior wyspy do Parku Narodowego Montemar. Rejs łodziami po Lagunie Skarbów połączony z wizytą w odtworzonej wiosce Indian Taino – Guama zbudowanej na palach. Wizyta na farmie krokodyli w La Boca. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Bliskie spotkanie z historią nad Zatoką Świń oraz zwiedzanie Muzeum Inwazji (tzw. Muzeum Giron). Inwazja w Zatoce Świń (La Batalla de Girón) była nieudaną próbą obalenia rządu Fidela Castro, podjętą przez kubańskich emigrantów, przy aktywnym wsparciu ze strony USA. Operacja miała miejsce w dniach 17–19 kwietnia 1961 r. Kubańskie siły zbrojne, wspierane przez „radzieckich doradców” zwyciężyły, niszcząc siły inwazyjne w ciągu trzech dni. Nieudana akcja spowodowała liczne reperkusje wśród kierownictwa CIA – zdymisjonowano m.in. dyrektora Allena Dullesa, zastępcę dyrektora CIA Charlesa Cabella oraz zastępcę dyrektora ds. operacji Richarda Bissella. Przejazd do hotelu. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

   

  6 DZIEŃ

  Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Cienfuegos. Malownicze miasto, zwane „Perłą Południa” zostało założone przez imigrantów z Francji w I połowie XIX w. Cienfuegos dosłownie oznacza „sto ogni”. Historyczne centrum Cienfuegos zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Dalszy przejazd do Trinidadu. Zakwaterowanie w hotelu „all inclusive”. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

   

  7 DZIEŃ

  Śniadanie. Całodniowy pobyt i zwiedzanie najpiękniejszego, wspaniale odrestaurowanego kubańskiego miasteczka Trinidad, które od 1988 r. figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trinidad stanowi trzecią najstarszą osadę na Kubie, po Baracoa i Bayamo. Miasto zostało założone w 1514 r. przez hiszpańskiego konkwistadora Diego Velazqueza de Cuéllar, jako baza do planowanej inwazji Hernána Cortésa na współczesny Meksyk. Jego oryginalną nazwą była La Villa de la Santísima Trinidad, czyli Wioska Najświętszej Trójcy. Kilkanaście lat później miejscowość przeniesiono około 14 kilometrów w głąb lądu, by zabezpieczyć mieszkańców przed regularnymi atakami piratów. Dynamiczny rozwój miasta związany był z hiszpańskim monopolem na handel cukrem (XVIII w.). W pobliskiej Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) znajdują się okazałe rezydencje magnatów cukrowych oraz wysoka na 15 metrów dzwonnica Manaca Iznaga, z której nadzorcy obserwowali pracę niewolników. Ulice dzisiejszej starówki wybrukowano kostką sprowadzoną specjalnie na ten cel z Bostonu. W szczytowym okresie z tej niewielkiej miejscowości pochodziła 1/3 cukru produkowanego na wyspie. Zwiedzanie głównego placu miasta – Plaza Mayor, Katedry, kościóła Św. Franciszka. Krótki odpoczynek w słynnym barze „Canchanchara” z możliowścią degustacji lokalnego trunku na bazie aguardiente z miodem. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Po południu powrót do hotelu. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

  OPCJONALNIE:

  Wycieczka parowym pociągiem do dawnych plantacji trzciny cukrowej – Manaca Iznaga oraz Guachinango (po potwierdzeniu kursowania): 35 USD/ osobę.

   

  8 DZIEŃ

  Śniadanie. Przejazd do Varadero przez miasto Santa Clara – stolicy prowincji Villa Clara. Zwiedzanie Mauzoleum bohatera rewolucji – Che Guevary w miejscu, w którym między 28 grudnia 1958 r. a 1 stycznia 1959 r. toczyła się bitwa, która zdecydowała o losach rewolucji kubańskiej. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego Papieża a następnie przy pomniku „Tren blindado” – pamiątce po rewolucji kubańskiej. Czas wolny na lunch (opcjonalnie). Przyjazd do Varadero i zakwaterowanie w hotelu „all inclusive” z bezpośrednim dostępem do plaży. Varadero to jeden z największych i najbardziej znanych kurortów na Karaibach. Oprócz rajskiej scenerii ma wszystko, co potrzeba do odpoczynku – piękne, białe, szerokie plaże i turkusowe morze. Są tu hotele rodzinne, dla par, rozrywkowe, luksusowe, należące do słynnych sieci hotelowych oraz wiele nadmorskich restauracji i nocnych klubów. Varadero położone jest na półwyspie Hicacos i jest obecnie najpopularniejszym kurortem na Kubie, oferującym wiele atrakcji sportowych i kulturalnych, delfinarium, muzea, galerie i targi z rękodziełem. Kolacja w restauracji hotelowej i nocleg.

   

  9 DZIEŃ

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.

  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  10 DZIEŃ

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.

  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  11 DZIEŃ

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.

  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  12 DZIEŃ

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.

  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  13 DZIEŃ

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.

  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  14 DZIEŃ

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.

  Możliwość skorzystania z oferty wycieczek fakultatywnych organizowanych przez hotel.

  15 DZIEŃ

  Varadero – ALL INCLUSIVE – wypoczynek na karaibskiej plaży.

  W godzinach południowych wykwaterowanie z pokoi w hotelu

  Przejazd na lotnisko w Varadero

  16:45 odlot z Varadero do Berlina z z przesiadką w Düsseldorfie (krótka przerwa tranzytowa).

  16 DZIEŃ

  08:00 przylot do Düsseldorfu

  10:25 – 11:35 przelot z Düsseldorfu do Berlina

  12:00 zorganizowany przejazd autokarem z Berlina do Szczecina

  ok. 15:00 przyjazd grupy do Szczecina

  POŻEGNANIE I DO ZOBACZENIA

   

  CENA 7497 ZŁ + 870 € (płatne na KUBIE)

  (przy rezerwacji do 31.12.2017 r.)

  CENA 8497 ZŁ + 870 € (płatne na KUBIE)

  (przy rezerwacji od 01.01.2018 r.)

   CENA OBEJMUJE:

  • opiekę pilota grupy z BIURA PODRÓŻY TRAVEL CENTER na całej trasie i w czasie pobytu / ze Szczecina – do Szczecina/
  • opiekę pilota polskojęzycznego na Kubie
  • zorganizowany przejazd autokarem na trasie Szczecin – Berlin
  • zorganizowany przejazd autokarem na trasie Berlin – Szczecin
  • przeloty samolotami rejsowymi /z pełnym serwisem pokładowym/
   na trasie Berlin – Varadero (z przesiadką w Düsseldorfie)
  • przeloty samolotami rejsowymi /z pełnym serwisem pokładowym/
   na trasie Varadero – Berlin (z przesiadką w Düsseldorfie)
  • transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem typu VAN / minibus /autokar.
  • zakwaterowanie w hotelach 3* w Hawanie, Zatoce Świń i Trynidad,
  • zakwaterowanie w hotelu 4* w Varadero.
  • wyżywienie wg programu
  • ubezpieczenie TRAVEL WORLD TU EUROPA
   (KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; Bagaż 300 EUR)
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • wizy kubańskie

  CENA NIE OBEJMUJE:

  • napiwków dla bagażowych, tragarzy, pilotów, przewodników i kierowców 80 $ / za osobę za cały pobyt/,
  • opłaty wylotowej z Kuby 25 Euro / za osobę
  • lunchy, indywidualnie zamawianych napojów do posiłków,
  • wycieczek fakultatywnych kupowanych dodatkowo w hotelu

   WYCIECZKI FAKULTATYWNE DLA CHĘTNYCH W TRAKCIE WYPOCZYNKU W VARADERO:

  - CAYO BLANCO ok. 95 USD/ osobę

  Przejazd na przystań Marina Gaviota i wypłynięcie na rejs katamaranem na wyspę Cayo Blanco. Podczas rejsu otwarty bar napojów chłodzących oraz lokalnych drinków. Nurkowanie powierzchniowe z maska i rurką na rafie koralowej otaczającej wyspę. Obiad i wypoczynek na białych plażach z możliwością kąpieli w krystalicznie czystej i turkusowej wodzie. W drodze powrotnej do hotelu przystanek na show z delfinami.

  - SKUTERY WODNE ok. 75 USD/ osobę

  Przejazd na przystań Marina Chapelin i wyprawa skuterami wodnymi (2 osoby na skuter) przez mangrowe kanały na południową część półwyspu Varadero. Po drodze możliwość podglądania zamieszkujących bagna zwierząt: flamingów, papug, krokodyli oraz innych przedstawicieli lokalnej fauny.

  - JEEP SAFARI ok. 110 USD/ osobę

  Wyprawa (4 osoby na pojazd) po kubańskich bezdrożach. Spotkanie z historią i współczesnością kubańskiego „miasta mostów” – Matanzas. Przystanek przy jaskini. Rejs łódką po rzece Rio Canimar w Parku Narodowym. Lunch w La Arboleda – typowa kubańska kuchnia. Czas wolny z możliwością jazdy konnej oraz kąpieli w ciepłych wodach rzecznych. Dla chętnych udział w partii domino – narodowej grze kubańczyków:

  UWAGI: 

  • paszport uczestnika musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu na Kubę;
  • nie ma wymaganych szczepień, informacji udzielają Stacje Sanitarno Epidemiologiczne;
  • kolejność zwiedzania obiektów oraz usytuowanie noclegów może ulec zmianie;
  • zgodnie z art. 17. Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych cena wycieczki może zostać podwyższona ze względu na wzrost kosztów transportu, opłat urzędowych, podatków lub opłat należnych za usługi lotniskowe, załadunkowe lub przeładunkowe w portach morskich i lotniczych, wzrost kursów walut, nie później niż 20 dni przed jej rozpoczęciem.

  ZAPRASZAMY PAŃSTWA SERDECZNIE

 • Zarezerwuj telefonicznie

  telefontel. 91 433 48 80
  telefon komórkowytel. 502 292 102

  Zarezerwuj przez internet

  Nasz pracownik skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu dokończenia rezerwacji

  Imię i nazwisko (wymagane)
  Adres email (wymagane)
  Nr telefonu
  Liczba osób
  Dodatkowe informacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress