Oferty na 2023 rok

Oferty na 2024 rok

magiczne-indie

MAGICZNE INDIEpolski-pilot

KRÓLEWSKI RADŻASTAN – ZŁOTY TRÓJKĄT – ŚWIĘTE MIASTA I HIMALAJE
08.10 – 22.10.2023 / 15 DNI /

 • Indie kraj o wielu twarzach… w czasie tej wycieczki pokażemy Państwu Indie takimi jakie one są, bo Indie to Rajastan, Taj Mahal i Himalaje. Ale Indie oprócz wspaniałych zabytków i świętych krów, to też dzielnice biedy i nowoczesne parki przemysłowe. Te miejsca będą mogli państwo dotknąć w czasie naszej wycieczki.

  Podczas układania naszego programu uwzględniliśmy przede wszystkim możliwości fizyczne i zdrowotne uczestników grupy. Przeanalizowaliśmy sposoby podróżowania i pokonywania bardzo długich, kilkusetkilometrowych odległości. Zdecydowaliśmy o wyborze kolei jako wygodnego, bezpiecznego i sprawdzonego środka lokomocji. Busy i autokary uwzględniono do poruszania się na krótszych odcinkach. Ze względu na różnorodność odwiedzanych miejsc, zaplanowano spożywanie popołudniowych posiłków w ciekawych geograficznie miejscach i pociągach dla oszczędności czasu.

  1 DZIEŃ / LECIMY DO INDII

  - We wczesnych godzinach rannych zbiórka na ul. Sambora (róg Potulickiej)
  - Odprawa przed wyjazdem, sprawdzenie i oznakowanie bagaży, sprawdzenie paszportów, wydanie biletów lotniczych do Delhi
  - Zorganizowany przejazd autokarowy grupy Travel Center ze Szczecina do Berlina (autokar na wyłączność grupy) /przejazd autokarem dodatkowo płatny/
  - odprawa bagażowa w Berlinie
  - Przelot na trasie Berlin – Delhi (z przesiadką w jednym z portów europejskich)
  - Przylot do Delhi.
  - Odprawa bagażowo – celna
  - Spotkanie z naszym przewodnikiem
  - Wymiana pieniędzy na lotnisku (sugerowana kwota wymiany ok. 100 Euro na osobę)
  - Przyjazd do miejsca zakwaterowania, czas wolny, kolacja i nocleg w hotelu.

  2 DZIEŃ / DELHI – MAGICZNE MIEJSCE

  ,, N A M A S K A R „ magiczne i przyjazne słowo powitania ze złożonymi dłońmi i spuszczoną głową, które przywita Was po przyjeździe do Indii. Ten wdzięk i uprzejmość nie mogą zostać niezauważone. Wakacje w Indiach nie dadzą się porównać z niczym innym, to historia miłosna …

  - po śniadaniu WYRUSZAMY NA ZWIEDZANIE DELHI
  - DELHI MUZUŁMAŃSKIE – QUTUB MINAR / pierwszy meczet w Indiach, wieże zwycięstwa z XIII wieku o wysokości 70 m, wybudowane z czerwonego piaskowca
  - DELHI BRYTYJSKIE – INDIA GATE / BRAMA INDII, pomnik poświęcony 70 tysiącom indyjskich żołnierzy, poległych podczas I wojny światowej.
  PAŁAC PREZYDENCKI – dawniej wicekróla, przejazd po ulicy rządowej; CONNAUGHT PLACE, BIRA TEMPLE / jak czas pozwoli /
  - DELHI NOWOCZESNE – VASANT VIHAR, wizyta w świątyni sikhijskiej – gurudwarze
  - Wieczorem powrót do hotelu, kolacja w lokalnej restauracji czas wolny do indywidualnego wykorzystania

  3 DZIEŃ / DELHI , VARANASI , ŚWIĘTA RZEKA GANGES

  - śniadanie, ciąg dalszy zwiedzania DELHI
  - wykwaterowanie z hotelu, popołudniowy lunch w lokalnej restauracji
  - po południu pociąg DELHI – VARANASI / przejazd około 840 km
  - nocleg w pociągu /wygodne miejsca leżące, pościel, poduszki, koce jest to jeden z powszechniejszych sposobów podróżowania z Delhi do Varanasi, chętnie wybierany przez turystów ze względu na wygodę, podróżujący są mniej narażeni na niekomfortowe warunki drogowe i ciasne duże autokary – pudła mało zwrotne na zatłoczonych, indyjskich drogach.

  4 DZIEŃ / VARANASI – DUCHOWE SERCE INDII

  - przyjazd do Varanasi, przewiezienie bagaży do hotelu w sąsiedztwie rzeki GANGES
  - śniadanie, krótki odpoczynek, SPACER PO GHATACH I STARYM MIEŚCIE VARANASI jest najstarszym hinduistycznym miejscem pielgrzymek, Purany mówią, że miasto zostało założone w roku 1200 przed Chrystusem. Jest nazywane ,, Miastem, które jest modlitwą” Nad Varanasi wstaje nowy dzień oczekiwany przez tłumy kąpiących się i zebranych wokół ,,ghatów” /miejsca kremacji /na brzegu GANGESU, aby zanosić pokorne modlitwy. Ta głęboka wiara pokazuje siłę i trwałość miasta.Varanasi jest unikalne; wąskie, kręte ulice, przepiękne aleje pełne pielgrzymów i ,,sadhus” /świętych mężów, hinduscy kapłani /bramini/, którzy składają bogom poświęcone ofiary i dźwięki religijnych śpiewów. To wszystko miesza się ze świętym dymem i zapachami nadlatującymi z hinduskich świątyń,
  - późny lunch w lokalnej restauracji
  - oglądanie z łodzi na GANGESIE WIECZORNEJ MODLITWY
  - nocleg w hotelu na ghatach

  5 DZIEŃ / VARANASI – ŚWIECĄCE MIASTO

  - PŁYWANIE ŁODZIĄ PO GANGESIE /rejsy łodzią wzdłuż rzeki są najlepszym sposobem, aby zobaczyć panoramę miasta i ghaty, gdzie światła stosów palą się dzień i noc. Już o świcie pielgrzymi modlą się w skupieniu na schodach, które prowadzą do rzeki. Kobiety kąpią się dyskretnie, ubrane w swoje wspaniałe sari. Obok bawią się równie kolorowo ubrane dzieci z błyszczącymi oczami i serdecznym uśmiechem. Hindus tradycjonalista spędza swoje ostatnie dni w aszramie, gdzie śpiewa pieśni religijne i żałuje za grzechy.
  - śniadanie
  - WIZYTA W SARNATH /10 km od Varanasi, mistyczne miejsce, w którym BUDDA miał swoje pierwsze kazanie. Sarnath jest jednym z miejsc posiadających najbogatszy zbiór buddyjskich zabytków między okresem Ashoka i XII wiekiem po Chrystusie .
  - WIZYTA W ŚWIĄTYNI MATKI INDII /z bardzo ciekawą mapą Indii wykutą w marmurze.
  - późny lunch w lokalnej restauracji /lub opcjonalnie w pociągu/
  - wieczorny wyjazd pociągiem do KHAJURAHO /około 421 km /
  - nocleg w pociągu, opowiadanie wrażeń, oglądanie pamiątek wszyscy potwierdzają, że zobaczenie GANGESU z bliska jest jednym z najbardziej fascynujących doświadczeń, które na nas czekają w Indiach.

  6 DZIEŃ / KHAJURAHO – KAMASUTRA ZAKLĘTA W KAMIENIU

  - przyjazd do KHAJURAHO
  - śniadanie, krótki odpoczynek i wyruszamy na zwiedzanie.
  KHAJURAHO jest jedną z największych atrakcji turystycznych Indii. Znajdują się tu wspaniałe, średniowieczne świątynie słynące z bogatych zdobień, rzeźb pokrywających budowle od środka i na zewnątrz. Rzeźby w dużej części mają charakter erotyczny co dodaje sprawie smaczku. Te hinduistyczne oraz dżinistyczne świątynie powstały w X I XI wieku, po czym zapomniano o nich na kilkaset lat, by Brytyjczycy mogli je odkryć na nowo w 1838 roku. Z prawie 100 świątyń do dziś pozostały jedynie 22. GŁÓWNY KOMPLEKS ŚWIĄTYNNY znajduje się obok centrum, natomiast w okolicznych wioskach znajdują się pozostałe swiątynie.
  - w programie odwiedzimy 2 kompleksy świątynne z X I XI wieku.
  - późny lunch w lokalnej restauracji, czas wolny
  - nocleg w KHAJURAHO

  7 DZIEŃ / ORCHHA , AGRA , BAJKOWY ŚWIAT MAHARADŻY

  - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu
  - przejazd busami do ORCHHY, ZWIEDZANIE; PAŁAC MAHARADŻY Z XVII w o bajkowej architekturze, kompleks świątyń
  - późny lunch w lokalnej restauracji /lub opcjonalnie w pociągu /
  - wieczorem przejazd ORCHHA – AGRA.
  ORCHHA jest niewielką wioską, leżącą daleko poza utartymi szlakami turystycznymi ale obfituje w nieprawdopodobnie piękne budowle. Pałac oraz liczne świątynie są nieco zaniedbane, pozostawione w swoim naturalnym stanie co dodaje im uroku.
  - późny, wieczorny przyjazd do AGRY, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

  8 DZIEŃ / AGRA – TAJ MAHAL – SIÓDMY CUD ŚWIATA

  AGRA jest jedną z największych atrakcji turystycznych Indii. Znajdują się tu główne obiekty z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, z czego jeden jest zaliczany do CUDÓW ŚWIATA.

  - po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie TAJ MAHAL, uznany za jeden z Cudów Świata, podobno najpiękniejszy dowód miłości cesarza Shaha Jahana, który zbudował dla swojej ukochanej żony.
  - AGRA FORT – jest jednym z piękniejszych indyjskich fortów, otoczony jest 20 metrowym murem za, którymznajduje się m.in. piękny Perłowy Meczet. Fort został zbudowany przez cesarza Akabara i upiększony pałacami oraz ogrodami przez Jehangira. Dzisiaj Fort ten dominuje nad centrum miasta. Ma kształt półksiężyca i rozciąga się na długości ponad 2 km.
  - popołudniowy lunch w lokalnej restauracji / lub opcjonalnie w pociągu /
  - wieczorny przejazd pociągiem do UDAIPURU
  - nocleg w pociągu

  9 DZIEŃ / UDAIPUR – ROMANTYCZNE MIASTO RADŻASTANU

  UDAIPUR uznawany jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miast Radżastanu. Położony jest między trzema jeziorami, obfitujące w piękne budowle, imponujący pałac. Kręcono tutaj jeden z filmów o Jamesie Bondzie „Ośmiorniczka”. Teraz film ten leci codziennie w każdej z turystycznych knajpek, trudno na niego nie trafić.

  - po śniadaniu zwiedzanie okolic Udaipuru. PAŁAC MIEJSKI, ogromny kompleks pałacowy sukcesywnie rozbudowywany przez kolejnych maharadżów Udaipuru; JAGDISH TEMPLE, wybierzemy się na rejs po JEZIORZE PICHOLA i zwiedzimy JAG MANDIR PALACE
  - późny lunch w lokalnej restauracji, czas wolny, nocleg w UDAIPURZE

  10 DZIEŃ / UDAIPUR – ZABYTKI ,DŻWIĘKI I KOLORY

  - po śniadaniu pojedziemy do RANAKPUR /ok. 95 km/ zwiedzić dżinijską świątynię perełkę architektoniczną o 1400 kolumnach i w całości wykonaną z marmuru, posiadającą w swoim wnętrzu niezliczoną ilość figurek dżinijskich
  - obejrzymy KOMPLEKSY ŚWIĄTYNNE W NAGDA I EKKLINGI /25 km/ od miasta /jeśli pozwolą warunki drogowe i czas /
  - późny lunch w lokalnej restauracji /lub opcjonalnie w wieczornym pociągu
  - wieczorny wyjazd do JAJPURU, nocleg w pociągu

  11 DZIEŃ / JAJPUR – RÓŻOWE MIASTO

  JAJPUR jest największym miastem i jednocześnie stolicą RADŻASTANU nazywany jest „różowym miastem” ponieważ duża część miasta została zbudowana z czerwonego kamienia, który z biegiem lat stał się różowy. Na terenie starego miasta znajduje się wiele pięknych budynków z pałacem Maharadży /właściciela prawie całego miasta/, obserwatorium astronomicznym i wieloma innymi zabytkami

  - po śniadaniu zwiedzimy AMBER FORT – dawną siedzibę Maharadżow, do fortu można wjechać na słoniach /koszt ok.850 rupii/ lub jeepami /ok. 250 rupii/
  - odwiedzimy CITY PALACE, a z zewnątrz obejrzymy PAŁAC WIATRÓW I PAŁAC NA WODZIE
  - JANTAR MANTAR /słoneczne obserwatorium założone przez króla astrologa
  - popołudniowy lunch w lokalnej restauracji /lubopcjonalnie w pociągu /
  - wyjazd wieczornym pociągiem do DELHI /ok. 5 godzin/
  - ok 23.00 dotrzemy do hotelu na nocleg

  12 DZIEŃ / DELHI – HIMALAJE I SHIMLA

  - wczesna pobudka i poranny wyjazd pociągiem z DELHI do miejscowości KALKA
  - śniadanie w pociągu, do SHIMLI dojedziemy busem, samochodami lub kolejką wąskotorową, w zależności od dostępności miejsc i warunków kolejowych
  - SHIMLA jest rozległą stacją górską u podnóża HIMALAJÓW. Miasteczko posiada atrakcyjną kolonialną zabudowę, piękne górskie widoki, przepełnione jest spokojem i rześkim powietrzem
  - wieczorem zakwaterowanie w hotelu, kolacja w lokalnej restauracji
  - czas wolny do dyspozycji uczestników /blisko hotelu sklepy z pamiątkami

  JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH ATRAKCJI TEGO REGIONU JEST WĄSKOTOROWA KOLEJ HIMALAJSKA KALKA – SHIMLA
  wąskotorowa linia kolejowa /prześwit 762 mm – 2 stopy i 6 cali / położona w Himalajach w północno – zachodnich Indiach, w stanach Hariana i Himachal Pradesh. Budowa linii kolejowej jest związana z pozycją jaką pełniła SHIMLA w czasie rządów Brytyjczyków w Indiach. Od 1864 roku odgrywała rolę letniej stolicy Indii. W 1898 roku rozpoczęto budowę linii kolejowej mającej połączyć SHIMLĘ z systemem kolejowym Indii. Linia została utworzona w 1903 roku, ma długość 97 km. Jej bieg rozpoczyna się w miejscowości Kalka na wysokości 656 m n p m., a kończy się w SHIMLI na wysokości 2076 m n.p.m. Trasa przebiega przez ponad 100 tuneli /najdłuższy – około 1150 m / i 64 mosty.

  13 DZIEŃ / SHIMLA – ANGLIA W HIMALAJACH

  - po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie górskiego miasteczka SHIMLA, leżącego na wysokości od 1950 do 2300 m. Miasto powstało podczas wojen Gurkhów z Brytyjską Kompanią Wschodnioindyjską w latach 1814 – 1816 podczas kolonizacji brytyjskiej było letnią stolicą Indii. W tym czasie wybudowano wiele budynków wzorowanych na brytyjskiej architekturze kolonialnej. Dzisiaj SHIMLA jest znanym kurortem zimowym i ośrodkiem przemysłu spożywczego i włókienniczego. Na wznoszącym się nad miastem wzgórzu JAKHOO /2455 m/ znajduje się świątynia poświęcona Hunumanowi. Po wojnie między Indiami a Pakistanem z 1971 roku i powstaniu ze Wschodniego Pakistanu Bangladeszu, prezydent Pakistanu Zulfikar Ali Bhutto i premier Indii Indira Ghandi podpisali w SHIMLI umowę, zgodnie z którą ustalono w KASZMIRZE prowizoryczną granicę pokoju tzw. LINE OF CONTROL /LOC/
  - odwiedzimy PAŁAC WICEKRÓLA
  - popołudniowy lunch w jednej z lokalnych restauracji
  - czas wolny, nocleg w hotelu w SHIMLA

  14 DZIEŃ / POŻEGNANIE – POWRÓT DO DELHI

  - po śniadaniu, wykwaterowanie i udamy się w drogę powrotną do DELHI. Z SHIMLI do KALKI powrót kolejką wąskotorową lub samochodami, następnie przesiadamy się do większego pociągu, który zawiezie nas na stację kolejową w DELHI /przyjazd ok.22.00/
  - późna kolacja /w pociągu lub lokalnej restauracji /przejazd do hotelu, nocleg

  15 DZIEŃ / PRZELOT Z AZJI DO EUROPY / flying home /

  - Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu,
  - przejazd na lotnisko.
  - Przelot z Delhi do Berlina z przesiadką w jednym z portów europejskich.
  - przylot do Berlina, odprawa bagażowo – celna, sprawdzenie bagażu
  - Przejazd grupy z Berlina do Szczecina (autokar) /dla osób, które mają opłacony przejazd autokarowy do Szczecina/

   

  POŻEGNANIE I DO ZOBACZENIA

  CENA 7797 ZŁ + 870 $ (płatne w INDIACH)

  (przy rezerwacji do 15.12.2022 r.)

  CENA 9797 ZŁ + 870 $ (płatne w INDIACH)

  (przy rezerwacji od 16.12.2022 r.)

  CENA OBEJMUJE

  • opiekę pilota i kierownika grupy z BIURA PODRÓŻY TRAVEL CENTER na całej trasie i w czasie pobytu /
  • opiekę polskiego przewodnika w Indiach
  • transfery autokarowe SZCZECIN – BERLIN, BERLIN – SZCZECIN /dla osób, które przejazd mają opłacony/
  • przeloty samolotami rejsowymi BERLIN – DELHI z przesiadką w jednym z portów europejskich/
  • przeloty samolotami rejsowymi DELHI – BERLIN z przesiadką w jednym z portów europejskich/
  • przejazdy autokarami, busami, łodziami po Gangesie i na jeziorze Pichola, przejazdy pociągami szybkobieżnymi i sypialnymi oraz koleją wąskotorową w Himalajach na trasie Kalka – Shimla
   /w miarę dostępności miejsc siedzących /
  • wyżywienie 2 x dziennie / wybór czasu i miejsca spożywania posiłków dobrano tak, aby podczas zwiedzania zobaczyć jak najwięcej interesujących miejsc, dopasowano realizację programu do innych godzin naszego zegara biologicznego w Azji /przesunięcie czasu o 4,5 godziny do przodu
   /w Indiach najpopularniejsza jest kuchnia wegetariańska
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków krajobrazowych
  • podatki drogowe i rzeczne, opłaty lotniskowe, opłaty administracyjne i klimatyczne
  • ubezpieczenie TRAVEL WORLD TU EUROPA
   / KL 15000 EUR , KR 5000 EUR , NNW 3000 EUR , BAGAŻ 300 EUR
  • zakwaterowanie w miejscowościach w hotelach budżetowych z łazienkami
  • noclegi w pociągach sypialnych wg programu /miejsca do leżenia wyposażone w pościel i koce, miejsca piętrowe w przedziałach.
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

  CENA NIE OBEJMUJE

  • napiwków kwotę 80 Euro zbierze pilot pierwszego dnia i w obecności klientów będzie je rozdzielał kierowcom, bagażowym, tragarzom, rikszarzom, lokalnym przewodnikom.
  • wizy indyjskiej /koszty wyrobienia wizy i pośrednictwa wizowego 470 zł należy w tym celu
  • 1 miesiąc przed planowaną podróżą dostarczyć do biura podróży paszport ważny co najmniej 1 rok od daty planowanego powrotu z Indii oraz posiadający 2 wolne strony obok siebie. Ponadto należy dostarczyć 2 zdjęcia paszportowe /en-face, na wprost /, kolorowe o wymiarach 3,5 x 4,5 cm
  • opłaty za zorganizowany przejazd autokarowy na trasie Szczecin – Berlin, BERLIN – Szczecin (cena 220 zł za osobę w 2 strony)
  • napojów do posiłków,

  WSKAZÓWKI

  DO INDII NIE SA WYMAGANE , ŻADNE SZCZEPIENIA . JEDNAK ZALECA SIĘ SZCZEPIENIA PRZECIWKO ŻÓŁTACZCE TYPU A I B ORAZ TĘŻCOWI . ABY WYELIMINOWAĆ ZAGROŻENIE MALARIĄ NALEŻY CHRONIĆ SIĘ PRZED UKĄSZENIAMI KOMAROW . PRZYDATNE BĘDĄ UBRANIA Z DŁUGIMI NOGAWKAMI I RĘKAWAMI , WSKAZANE JEST UŻYWANIE ŚRODKÓW PRZECIW KOMAROM. NALEŻY CZĘSTO MYĆ RĘCE , PIĆ WODĘ PRZEGOTOWANĄ , LUB NAPOJE FABRYCZNIE ZAMKNIĘTE . UNIKAĆ JEDZENIA SUROWYCH POTRAW / SAŁATEK I OWOCÓW Z TARGU /

  W MIEJSCACH UCZĘSZCZANYCH PRZEZ TURYSTÓW NALEŻY SIĘ LICZYĆ Z ŻĄDANIEM DROBNEJ OPŁATY , ZALECA SIĘ KONSERWATYWNY UBIÓR . SWOBODNY UBIÓR , DEKOLTY , MINI SPÓDNICE I SZORTY – MOGĄ WYWOŁAĆ ZGORSZENIE .

  Serdecznie zapraszamy

 • Zarezerwuj telefonicznie

  telefontel. 91 433 48 80
  telefontel/fax 91 489 35 22
  telefon komórkowytel. 602 264 056
  telefon komórkowytel. 502 292 102

  Zarezerwuj przez internet

  Nasz pracownik skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu dokończenia rezerwacji

  Imię i nazwisko (wymagane)
  Adres email (wymagane)
  Nr telefonu
  Liczba osób
  Dodatkowe informacje


 • Zdjęcia: Ryszard Kaliński, Piotr Kaliński

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress