rpa-withoutdate

REPUBLIKA POŁUDNIOWEJ AFRYKI + KRÓLESTWO SUAZI 20.11 – 05.12.2019polski-pilot


 • rpa-2

  Drogi Gościu trzymaj aparat w pogotowiu, na trasie Twojej przygody jest ……

  Republika Południowej Afryki-ten piękny, bogaty, egzotyczny kraj, ze swoimi jedenastoma oficjalnymi językami, tyglem ras i kultur;

  Z luksusem, który miesza się tutaj z rykiem lwa, z ciepłym tchnieniem Oceanu, sawannami jak ze snu, miastami jak z bajki, z majestatycznymi

  Górami Smoczymi,

  Pustyniami, które zdają się nie mieć końca, pejzażami jak z westernu; stoi przed Wami otworem.

  Afryka pozostanie już z Tobą na zawsze – barwna, kolorowa, radosna; zamknięta w ramkach setek zdjęć przywoła w niejeden zimny, europejski wieczór gorące wspomnienia……..

  mapa-rpa-poprawiona-small

  1 Dzień

  15:00 Wyjazd ze Szczecina do Berlina ( autokar)

  19:35 Przelot Berlin – Zurich (21:20) krótka przerwa tranzytowa 1:40h

  22:40 Przelot Zurych – Johannesburg (około 10:40h )

   

  2 Dzień

  10:20 przylot do Johannesburga, (odprawa paszportowo celna).

  Pierwsze spojrzenie na miasto – dzielnice mieszkaniowe, hotele, rozległe budynki najróżniejszych firm tzw. office park. Wyjazd do LION PARK: w pierwszej części programu odbędziemy safari dużym samochodem terenowym z kierowcą tropicielem-rangerem po oddzielonych częściach parku, aby obejrzeć z bliska białe lwy, likaony czy gepardy. Dodatkową atrakcją parku jest bliskie SPOTKANIE Z MALUCHAMI W PRZEDSZKOLU LWIĄTEK ( wyjście z autokaru możliwość pogłaskania kociaków) …– kociaki wspaniale zapraszają i pozują do zdjęć. W czasie zwiedzania będzie czas wolny, aby obejrzeć z bliska w mini zoo żyrafy, zebry, surykatki, karakale i strusie. Będzie także chwila czasu na zakup pierwszych pamiątek czy wypicie kawy.

  Następnie przejedziemy do Skansenu – Wioski Lesedi, gdzie zapoznamy się z kulturą różnych plemion afrykańskich. Po tańcach i śpiewach lokalnej ludności na kolacji powitalnej mamy okazję spróbować afrykańskiej kuchni z daniami z dzikich zwierząt, dewizą restauracji jest „jesz ile chcesz i jak długo możesz”. Wieczorem możemy posiedzieć przy ognisku z mieszkańcami. Nocleg w wiosce 3* w domkach pokrytych trawą, przystosowanych dla wygód turystów.

  rpa-3

  3 Dzień

  Śniadanie, wyjazd do SOWETO – to właśnie unikalne AFRYKAŃSKIE MIASTO, satelita Johannesburga, było w przeszłości świadkiem burzliwych wystąpień i krwawych zamieszek – dzisiaj w nowej South Afryce po tamtych wydarzeniach pozostały miejsca pamięci, a miasto rozwija się z błyskawiczną szybkością. Przystanki przy MUZEUM DOMU MANDELI (słynny afrykański prezydent RPA) przejazd koło największego szpitala Johannesburga CHRIS HANI BARAGWANATH HOSPITAL, Przejazd koło BOGATYCH JAK i SLUMSOWYCH DZIELNIC SOWETO, przejazd koło BARAGWANATH TAXI RANK ( postoje taksówek, które są niezastąpionym do tej pory środkiem komunikacji dla afrykańskich mieszkańców RPA)

  Po zakończonej wizycie w Soweto przejazd przez centrum Johannesburga, dzisiejszy obraz miasta to coś, w co ciężko uwierzyć a warto zobaczyć. Wjazd do miasta południową stroną przez dzielnice PARKTOWN – jedna z najbogatszych dzielnic Johannesburga. Straciła tą pozycję z momentem wybudowania w jej obrębie szpitala General Hospital. Wizyta w najwyższym widokowym punkcie miasta - CARLTON CENTER- widok na cztery strony miasta.

  Następną atrakcją jest PRETORIA – administracyjna stolica kraju położona 50 km od Johannesburga. Zupełnie odmienna od nowoczesnego Johannesburga zasobna w pomniki, oraz budynki pamiętające czasy świetności Republiki Burskiej – przypomina europejskie miasto z tą różnicą ze wszystko tonie w tropikalnej roślinności. W Mieście kwitnącej Jakarandy (80 000 drzew), przystanek przy niezwykle okazałym BUDYNKU PARLAMENTU oraz CHURCH SQUARE historycznym centrum Pretorii i równocześnie placu, od którego rozpoczyna swoje istnienie. Plac otaczają budowle przede wszystkim starych banków, przypominające o bogatej historii tego miasta, przystanek przy statule i panoramiczne oglądanie placu (bez wchodzenia do budynków), przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

  4 Dzień

  Śniadanie, wykwaterowanie i wczesny wyjazd do prowincji Mpumalanga – miejsce, gdzie wstaje słońce. Przejazd przez Rezerwat Blyde River Canyon (Rezerwat Kanionu Rzeki Blyde) „Panorama Route” położony w Górach Smoczych. Kanion rzeki i otaczające go tereny oferują jedne z najbardziej spektakularnych widoków w RPA. Kanion zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości na świecie, a unikalne formacje geologiczne takie jak: Burkle Luck Potholes, Three Rondavels czy Okno Boga (God`s Window) z tropikalnym lasem deszczowym, wodospad Berlin, należą do wielkich atrakcji tego regionu. Przejazd do hotelu w osadzie w Górach Smoczych, zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

  rpa-4

  5 Dzień

  Wczesna pobudka, śniadanie, wyjazd do KRUGER NATIONAL PARK (Park Krugera). KRUGER PARK jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki, a już niedługo po usunięciu granic pomiędzy Mozambikiem oraz Zimbabwe stanie się jednym z największych parków świata. Obecna powierzchnia parku to 19 tys km, czyli park zająłby połowę Szwajcarii. Teren rezerwatu w swoje absolutne posiadanie przejęły fauna i flora – busz i rozlegle sawanny, okraszane cieniem rozłożystych akacji. To dom min “big five” czyli najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki – słoni, lwów, nosorożców, lampartów i bawołów. Przystanek na śniadanie w jednym z Campów – PRZEJAZD REZERWATEM (autokarem – FOTO – SAFARI) zakwaterowanie, na terenie jednego z CAMPÓW, odpoczynek. Wyjazd na POPOŁUDNIOWO – WIECZORNE SAFARI otwartym samochodem terenowym ( Z KIEROWCĄ TROPICIELEM – Rangerem). W poszukiwaniu zwierząt będziemy zmierzać do dobrze znanych nam miejsc (pastwiska, wodopoje, legowiska,), które w większości naszych wypraw sprawiały nam zawsze mile niespodzianki. Bardzo ekscytująca jest zwłaszcza obserwacja dzikich zwierząt w świetle reflektorów, które zapalamy podczas jazdy po zmroku.  KOLACJA, nocleg

  6 Dzień

  Wczesna pobudka, śniadanie, wyjazd na dzienne SAFARI z kierowcą – tropicielem – rangerem (otwartym samochodem terenowym). Będziemy podążać szlakami w poszukiwaniu najbardziej tajemniczych i nieuchwytnych mieszkańców Parku Krugera.

  Postój na przerwę kawową w jednym z kampów. Ok. godziny 17:00 – opuścimy Park Krugera – kolacja i nocleg w drodze do Królestwa Swaziland.

   

  rpa-5

  7 Dzień

  Śniadanie, wykwaterowanie, kontynuacja drogi do NAJMNIEJSZEGO KRÓLESTWA ŚWIATA – KRÓLESTWA SWAZILAND – krainie gór i rzeźbiarzy,

  Królestwo ma zaledwie 180 km długości a jego średnia szerokość to 130 km !!! Królestwo ma kształt owalny, a jego wysokość n.p.m. zmniejsza się od zachodu na wschód. Mieszkańcy Swazilandu są odrębną indywidualna kulturą – a jak wyglądają, można się przekonać na własne oczy, przejeżdżając przez ten malowniczy rejon Afryki. Kontynuacja drogi przez SWAZILAND, przekroczenie granicy z RPA i tym samym znajdziemy się w kolejnej prowincji KWAZULU-NATAL – znanej jako KRÓLESTWO ZULUSOW.. Przejazd do ST LUCI. Zakwaterowanie na terenie miasta, po południu REJS po słynnej LAGUNIE w poszukiwaniu hipopotamów, krokodyli i ptactwa wodnego.

  Wieczorem wyjście na KOLACJE, nocleg na terenie St. Lucia w hotelu.

  rpa-6

  8 Dzień

  Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Durbanu. Przyjazd do Durbanu zwiedzanie miasta bez wchodzenia do obiektów, (fakultatywnie zwiedzanie U`Shacka Marine World – delfinarium oraz akwarium – dla chętnych – jeśli czas pozwoli, ale warto!).

  Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

   

  rpa-7

  9 Dzień

  Wczesne śniadanie, przejazd na lotnisko i przelot Durban – Port Elizabeth.

  Z lotniska docieramy do centralnej części miasta Port Elizabeth, kontynuujemy naszą podróż połączoną ze zwiedzaniem najważniejszych zabytków (bez wchodzenia do obiektów) Fort Fryderyk, kamieniczki rzemieślników, wieża Kampanella wybudowana dla uczczenia lądowania osadników w 1820 roku. W godzinach popołudniowych udamy się do Parku Narodowego TSITSIKAMA gdzie czeka nas wizyta przy ujściu Rzeki Sztormowej. Chętni mogą przejść się słynnym szlakiem wydry i dotrzeć do linowych mostów zawieszonych nad ujściem rzeki. Mosty wiszące należą do największych na południowej półkuli i przejście po nich zawsze dostarcza niezwykłych wrażeń.

  Kolacja i nocleg w rejonie Parku Narodowego TSITSIKAMA.

  rpa-9

  10 Dzień

  Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż przez region PARKU NARODOWEGO TSITSIKAMA. Zatrzymamy się w rejonie największego mostu kontynentu – BLOUKRANS, na którym znajduje się najwyższe na świecie bungee jump 216 metrów. Po przejechaniu mostu znajdziemy się w kolejnej prowincji RPA Western Cape. Przejazd przez słynną lagunę KNYSNA. Wizyta w Water Front – małym porcie jachtowym. Kontynuujemy podróż szlakiem górskim MONTAGUE, który służył do transportu kości słoniowej z centralnej Afryki na wybrzeże. Kolacja pod znakiem strusia – dania ze strusia oraz innych dzikich zwierząt. Nocleg w pensjonacie – lodgy na farmie w Qudtshoorn, stolicy hodowców strusi.

  11 Dzień

  Po śniadaniu będziemy podziwiać grotę Cango z jej wspaniałą kolekcją barwnych stalagmitów oraz stalaktytów. W stolicy strusi – Oudtshoorn odwiedzimy fermę strusi, gdzie zapoznamy się z hodowlą tego interesującego ptaka. Wina, Brandy oraz Porto prowincji Cape są słynne w wielu krajach. Napoleon III pijał tylko Cape Colony Port. Odwiedzimy jedną z lokalnych winiarni znanych z wyśmienitych win. Przejazd do Cape Town, kolacja, nocleg.

   

  rpa-10

  12 Dzień

  Śniadanie. Wjazd autokarem (uwarunkowany pogodą) na taras widokowy przy Górze Stołowej. Przejazd malowniczym wybrzeżem do Hout Bay; podróż statkiem na wyspę Fok. Krótki postój na miejscu widokowym – Champans Pacek. Na Półwyspie Przylądkowym podjeżdżamy pod Przylądek Dobrej Nadziei – miejsce, gdzie spotykają się dwa oceany Indyjski i Atlantycki. Przejazd obok krzyży postawionych przez pierwszych podróżników – chrześcijan Bartolomego Diaza oraz Vasco da Gama, którzy opłynęli kontynent afrykański. W drodze powrotnej do Kapsztadu wizyta w Simons Town na plaży pingwinów, gdzie można spotkać kolonie tysięcy pingwinów. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

   

  rpa-11

  13 Dzień

  Śniadanie, zwiedzanie Kapsztadu (bez wchodzenia do obiektów): chwila postoju przy zamku Cape Castle, Ogrody botaniczne – Company Garden z cząstką historii Matki Miast; budynki Parlamentu; katedra Anglikańska; Malay Quarters na zboczu Góry Sygnałowej – miejsce gdzie w ostatnim stuleciu powstała nowa rasa człowieka – Cape Malaj (Malajczyk Przylądkowy). Zielony Rynek – dziś afrykańskie targowisko. Czas wolny w centrum miasta, spacer po deptaku St. Georges (Aleja Świętego Jerzego). Spacer na słynny Water Front – część portowa udostępniona dla turystów. Kolacja i nocleg.

   

  rpa-13

  14 Dzień

  Po śniadaniu wyjazd w kierunku winnic w regionie Franschoek lub Stellenbosh. Będziemy mieli okazję spróbować markowych win, które są eksportowane na cały świat. Po powrocie do Kapsztadu czas wolny na zakupy ostatnich pamiątek. Wieczorem pożegnalna kolacja i nocleg.

   

  rpa-14

  15 Dzień

  wczesne śniadanie. Przejazd na lotnisko i odprawa paszportowo – celna.

  08:30 odlot z Cape Town do Zurychu (przylot 18:55)

  20:50 odlot z Zurychu do Berlina (22:15)

  23:00 zorganizowany przejazd autokarem do Szczecina

  16 Dzień

  ok. 02:00 przyjazd grupy autokarem do Szczecina.

  02:00 – 03:00 sprawdzenie bagaży i dokumentów, pożegnanie uczestników.

  Przejazd uczestników grupy do miejsc zamieszkania we własnym zakresie.

   

  rpa-15

  rpa2

   

  POŻEGNANIE I DO ZOBACZENIA!

  CENA 9997 ZŁ + 1130 € (płatne w RPA)

  CENY OBOWIĄZUJĄ PRZY REZERWACJI DO 31.07.2019

  CENA 11997 ZŁ + 1130 € (płatne w RPA)

  CENY OBOWIĄZUJĄ PRZY REZERWACJI OD 01.08.2019

   

  CENA ZAWIERA

  • OPIEKA pilota – opiekuna grupy z BIURA PODRÓŻY TRAVEL CENTER, na całej trasie od wyjazdu ze Szczecina do powrotu oraz w czasie pobytu w RPA
  • 24 godzinną opiekę PILOTA – PRZEWODNIKA POLSKO/ANGLOJĘZYCZNEGO na terenie RPA
  • Zorganizowany przewóz grupy autokarem ze SZCZECINA NA LOTNISKO W BERLINIE
  • Zorganizowany przywóz grupy z LOTNISKA W BERLINIE DO SZCZECINA
  • Przeloty samolotami rejsowymi BERLIN – ZURYCH \ ZURYCH – JOHANNESBURG
  • Przeloty samolotami rejsowymi na trasie KAPSZTAD –ZURYCH\ ZURYCH – BERLIN
  • Przelot wewnętrzny na terenie RPA (DURBAN – PORT ELIZABETH)
  • Opłaty lotniskowe, drogowe, rzeczne, paliwowe, klimatyczne i VAT.
  • Zakwaterowanie podczas programu objazdowego w hotelach i lodgach 4* i 3* o dobrym standardzie (także na terenach lub w pobliżu parków narodowych). Pokoje we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki, często minibar (dodatkowo płatny) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje, suszarki do włosów i czajnik elektryczny.
  • Wyżywienie podczas całego programu 13 x śniadania, 13 x obiadokolację
  • 1 Rejs statkiem po jeziorze w rezerwacie wodnym ST. LUCIA
  • 1 Rejs statkiem na wyspę Fok / Duikor Island / koło przylądka Dobrej Nadziei
  • Przejazdy klimatyzowanym autokarem, mikrobusami, samochodami terenowymi
  • Cena zawiera pakiet SAFARI KRUGER NATIONAL PARK, w którym zawarto dodatkowo (zakupione – SAFARI ODKRYTYM SAMOCHODEM TERENOWYM, prowadzonym przez doświadczonego, uzbrojonego kierowcę, tropiciela (RANGERA).
  • SAFARI SAMOCHODEM TERENOWYM W LION PARK (koło Johannesburga) prowadzone przez kierowcę tropiciela.
  • Ubezpieczenie TU EUROPA (KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; Bagaż 300 EUR)
  • Ubezpieczenie dodatkowe turystów i bagaży na terenie RPA zgodnie z wymogami SATSA
  • W cenie zawarto bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, parków narodowych
  • Pamiątkowy certyfikat dla każdego klienta po zdobyciu Przylądka Dobrej Nadziei

   

  CENA NIE ZAWIERA

  • Osobnych wydatków własnych na napoje i drobne pamiątki (ceny podobne do cen w Polsce)
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji i ubezpieczenia od chorób przewlekłych.
  • Zwyczajowych napiwków dla kierowców, bagażowych, porterów (ok. 70 Euro), które zostaną zebrane przez pilota po przybyciu do RPA.

  INFORMACJE OGÓLNE:

  • Nie są wymagane żadne szczepienia, rekomendowane tabletki na malarię
  • Wiza do RPA nie jest wymagana dla obywateli Polskich posługujących się polskim paszportem.
  • Przy przylocie do RPA wymagane dwie leżące koło siebie po otworzeniu-puste kartki w paszporcie.

   

   

  ZAPRASZAMY PAŃSTWA SERDECZNIE

 • Zarezerwuj telefonicznie

  telefontel. 91 433 48 80
  telefon komórkowytel. 502 292 102

  Zarezerwuj przez internet

  Nasz pracownik skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu dokończenia rezerwacji

  Imię i nazwisko (wymagane)
  Adres email (wymagane)
  Nr telefonu
  Liczba osób
  Dodatkowe informacje

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress