tajlandia-i-kambodza

TAJLANDIA I KAMBODŻA – PERŁY KRAINY UŚMIECHU WYCIECZKA OBJAZDOWO POBYTOWA 14 DNI
PROGRAM DELUXE

05.11 – 17.11.2019

polski-pilot

ZŁOTY BANGKOK, KANCHANBURI, MOST NA RZECE KWAI, JUNGLE RAFTS, WIOSKA MONÓW, WODOSPADY EREWAN, KAMBODŻA – SIEM REAP, ANGKOR WAT, ANGKOR TOM, TONLE SAP, PATTAYA, REWIA ALCAZAR, TYGRYSY I KROKODYLE, WYSPA KORALOWA KO LAN

 • 1 DZIEŃ / LECIMY DO AZJI /

  - 10:00 Odprawa przed wyjazdem – sprawdzenie dokumentów i bagaży.
  - Zorganizowany przejazd całej grupy ze Szczecina do Berlina (autokar)
  /przejazd autokarem dodatkowo płatny /
  - 14:55 wylot z Berlina do Zurichu samolotem rejsowym
  - przylot do Zurichu ok. 16:25
  - 17:55 wylot do BANGKOKU samolotem rejsowym

  2 DZIEŃ BANGKOK / PANORAMA / BAIYOKE SKY

  - 10.25 przylot do BANGKOKU /czas lokalny /
  - odprawa paszportowo – celna
  - spotkanie z przedstawicielem T&T
  - transfer do hotelu / zakwaterowanie, spotkanie informacyjne z pilotem /
  - odpoczynek po podróży
  - wieczorem KOLACJA w BAIYOKE SKY na 78 piętrze najwyższego budynku w BANGKOKU, skąd roztacza się niesamowita panorama na całą stolicę TAJLANDII
  - po kolacji powrót do hotelu
  UWAGA; kolacja opłacona / wchodzi w skład GOLD PAKIET TC&TT

  3 DZIEŃ / ZŁOTY BANGKOK , BAYOKE SKY /

  - śniadanie. Zaraz po śniadaniu udamy się na największy w Bangkoku rynek kwiatowy, gdzie będzie można podziwiać piękne konstrukcje kwiatowe wyplatane przez lokalnych sprzedawców (warunek – wycieczka nie odbywa się w poniedziałek – gdyż wówczas rynek jest nieczynny).
  Po opuszczeniu rynku kwiatowego nasza droga będzie wiodła przez kwartały chińskiej dzielnicy. W ten sposób dotrzemy do największych zabytków stolicy TAJLANDII, zaliczanych do ZŁOTYCH KLEJNOTÓW BANGKOKU. Są to przede wszystkim obiekty sakralne takie jak: WAT PO – najstarsza buddyjska świątynia królewska w Bangkoku. WAT PO słynie z ogromnego posągu LEŻĄCEGO BUDDY; oraz ŚWIĄTYNIA WAT PHRA KHEO, gdzie będziemy podziwiać niezwykłą statuę SZMARAGDOWEGO BUDDY / uwaga; zwiedzanie świątyni WAT PHRA KHEO może odbyć się w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika /tylko po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia/.
  - następnie skierujemy się w stronę WIELKIEGO PAŁACU – który od lat zachwyca turystów swoją architekturą .
  - kolejny punkt naszego programu – to REJS ŁODZIĄ DŁUGORUFOWĄ po rzece CHAO PRAYA oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Z perspektywy pokładu długo rufowej łodzi bardzo egzotycznie prezentuje się miasto i życie jego mieszkańców.
  - lunch w restauracji przy rzece (bufet; napoje dodatkowo płatne)
  - naszej uwadze nie umknie również ŚWIĄTYNIA WAT SAKET popularnie znana jako GOLDEN MOUNT, czyli Złota Góra o wysokości 58 metrów zwieńczona lśniącym złotym chedi, gdzie przechowywane są relikwie Buddy. Do Świątyni wejdziemy po 318 schodach, które prowadzą na szczyt, skąd rozpościera się piękna panorama na miasto.
  - następnie przejedziemy do SZLIFIERNI KAMIENI SZLACHETNYCH, gdzie będzie także możliwość zakupów.
  - Powrót do hotelu, CZAS WOLNY
  - kolejną atrakcją wieczoru (dla chętnych) będzie przejazd i spacer po słynnej ulicy PAT PONG gdzie koncentruje się życie nocne Bangkoku /powrót do hotelu we własnym zakresie np. tuk tukiem
  /UWAGA; lunch w restauracji przy rzece Chao Praya opłacony / wchodzi w skład GOLD PAKIET TC&TT

  4 DZIEŃ / MOST NA RZECE KWAI , JUNGLE RAFTS /

  - śniadanie w hotelu / wyjeżdżamy w kierunku PROWINCJI KANCHANBURI. Po dniu spędzonym w atmosferze wielkomiejskiej, pobyt wśród niezwykłej i wciąż dzikiej jeszcze przyrody z pewnością będzie dla wszystkich miłym wytchnieniem. Wśród przewidywanych atrakcji znajdzie się wizyta na TRAIN MARKET – autentycznym tajskim targowisku.
  - kolejny etap wycieczki to wizyta na plantacji palm kokosowych a także na targu wodnym DAMNOEN SADUAK, gdzie każdy będzie miał możliwość potargowania się z pokładu łódki.
  - po targu wodnym będziemy mieli okazję zobaczyć farmę węży oraz zapoznać się z niezwykłymi umiejętnościami treserów.
  - odwiedzimy także KRÓLEWSKIE CENTRUM RĘKODZIEŁA TAJSKIEGO, w którym tajscy artyści wytwarzają niezwykłe przedmioty z drewna tekowego.
  - Następnie udamy się w okolice RZEKI KWAI a każdy z państwa będzie mógł przejść się po słynnym moście, Następnie odwiedzimy jaskinię KAO SAI, w której mieści się POSĄG BUDDY.
  - DREWNIANE KONSTRUKCJE MOSTÓW, które tworzyły słynną KOLEJ ŚMIERCI wraz z malowniczym zakolem RZEKI KWAI, przenoszą nas w czas apokalipsy, czas wojny i niewolniczej pracy setek tysięcy jeńców wykonujących katorżniczą pracę przy budowie. /chętni mogą odbyć przejażdżkę na słoniach / koszt ok.15 euro /
  - następnie popłyniemy łodzią w górę rzeki Kwai. Celem będzie położony na tratwach HOTEL JUNGLE RAFTS, gdzie spędzimy noc w atmosferze egzotycznej dżungli
  - kolacja w cenie / w otoczeniu niezwykłej roślinności, odgłosów zwierząt i azjatyckiego klimatu, zawsze na długo pozostaje w pamięci turystów.
  UWAGA; kolacja – opłacona / GOLD PAKIET TC & TT /

  5 DZIEŃ / DŻUNGLA ,WIOSKA MONÓW , RAFTING , EREWAN – podczas śniadania przy odrobinie szczęścia obejrzymy kąpiel słoni

  - potem wybierzemy się do prawdziwej tropikalnej dżungli oraz do WIOSKI MONÓW – po powrocie do hotelu i wykwaterowaniu, możliwość płynięcia Rzeką Kwai w kapokach / niezapomniana przygoda dla wszystkich, którzy nie boją się wody/
  - następnie udamy się do PARKU NARODOWEGO EREWAN, gdzie będzie okazja aby wykąpać się pod wodospadami
  - po dniu pełnym wrażeń powrót do BANGKOKU
  - późny lunch / w drodze powrotnej do Bangkoku / zakwaterowanie / czas wolny
  UWAGA; lunch opłacony / GOLD PAKIET TC&TT /

  6 DZIEŃ / TAJLANDIA , KAMBODŻA / SIEM REAP

  - po śniadaniu opuszczamy nasz hotel w Bangkoku i kontynuujemy naszą podróż w kierunku granicy. Celem będzie sąsiadująca z Tajlandią KAMBODŻA. Granicę przekroczymy w POI PET / z Bangkoku do przejścia granicznego jest ok. 4,5 godz. jazdy -ok. 320 km / z POI PET do SIEM REAP podróż trwa około 4 godzin, chociaż do przejechania mamy zaledwie 150 km. Wjazd na teren KAMBODŻY możliwy jest po wykupieniu wizy (płatnej w biurze przed wyjazdem) Niezbędne także będzie zdjęcie paszportowe. Po przekroczeniu granicy kambodżańskiej pojedziemy do
  SIEM REAP niesamowitego miejsca, które jeszcze kilkanaście lat temu było ważnym punktem militarnym oraz strategicznym, W SIEM REAP w latach 1992-1993, na linii rozgraniczenia ognia między oddziałami zbrojnymi CZERWONYCH KMERÓW a siłami rządowymi KAPAF stacjonowały wojska państw wchodzących w skład SIŁ POKOJOWYCH ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH MISJI UNTAC.
  W skład BŁĘKITNYCH HEŁMÓW stacjonujących w SIEM REAP wchodziły
  kontyngenty wojskowe z INDONEZJI, HOLANDI, FRANCJI, BANGLADESZU,
  GHANY i POLSKI
  - późny lunch w lokalnej restauracji w Siem Reap
  - zakwaterowanie w hotelu, nocleg
  UWAGA ; lunch opłacony w ramach / GOLD PAKIET TC&TT

  7 DZIEŃ / KAMBODŻA – ORŁY W KRAJU KHMERÓW /

  - Najbardziej niesamowitym miejscem w KAMBODŻY jest niewątpliwie ukryty w dżungli ANGKOR WAT, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli a także wielu rabusiów kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem o czym przekonacie się państwo sami. We wczesnych godzinach rannych pojedziemy obejrzeć wschód słońca nad Świątynią ANGKOR WAT.
  - Następnie odwiedzimy świątynię TA PHROM, która w dalszym ciągu jest porośnięta przez dżunglę.
  - Następnie powrócimy do hotelu gdzie zjemy śniadanie.
  - kolejny punkt programu to kompleks świątynny ANGKOR THOM z niezwykłą świątynią BAYON oraz filigranową świątynią BANTEAY SREI, perłą architektury khmerskiej. Podsumowaniem przepięknych osiągnięć kultury khmerskiej będzie odwiedzenie wspaniałego kompleksu ANGKOR WAT.
  - wieczorem kolacja – połączona z tradycyjnymi tańcami Khmerskimi
  UWAGA ; kolacja i wieczór khmerski – opłacony / GOLD PAKIET TC&T

  8 DZIEŃ / KAMBODŻA – KRAINA UŚMIECHU /

  - po śniadaniu udamy się nad słynne JEZIORO TONLE SAP gdzie odbędziemy rejs wśród wiosek zbudowanych na wodzie, poznamy życie mieszkańców od dziesiątków lat żyjących z jego bogactwa. Uśmiech i serdeczność Khmerów urzeka na każdym kroku pomimo życia w ciężkich warunkach – po wykonaniu pamiątkowych zdjęć udajemy się w drogę powrotną do TAJLANDII -drogę do przejścia granicznego spędzamy na wymianie wrażeń i oglądaniu zakupionych pamiątek – po przekroczeniu granicy kierujemy się w kierunku PATTAYI, znanego kurortu wypoczynkowego nad ZATOKĄ TAJLANDZKĄ. Świadomość zbliżającego się tygodniowego pobytu nad ciepłymi wodami MORZA POŁUDNIOWO – CHIŃSKIEGO bardzo wszystkich ożywia.
  - lunch w okolicach Pattayi – Jomtien
  - wieczorem docieramy do naszego hotelu w PATTAYA – JOMTIEN / zakwaterowanie, piękne widoki z okna na całą zatokę i kurort będą nam towarzyszyć do końca pobytu /
  - nocleg w hotelu
  UWAGA ; lunch – opłacony / GOLD PAKIET TC&TT /

  9 DZIEŃ WYPOCZYNEK /WYSPA KO LARN, PLAŻA , BIAŁY PIASEK/

  - po śniadaniu przejazd do portu a następnie przepłyniemy łodzią motorową na wyspę KO LARN. / Plażowanie, biały piasek, kryształowa woda na wyspie pozwolą na długie godziny zapomnieć o miejskim zgiełku, ulicznym hałasie i problemach życia codziennego. KO LARN jest jedną z największych przybrzeżnych wysp, na którą udają się miłośnicy plażowania. Do wyboru są praktycznie wszystkie rodzaje sportów wodnych.
  - popołudniowy obiad zjemy na wyspie
  - późnym popołudniem przypłyniemy do Pattayi, a następnie przejedziemy do hotelu
  - czas wolny i nocleg w hotelu
  UWAGA; wycieczka wyspę koralowa Ko Larn oraz lunch – opłacony / GOLD PAKIET TC&TT /

  10 DZIEŃ WYPOCZYNEK /PATTAYA / KROKODYLE I TYGRYSY /

  - śniadanie. Celem naszej wycieczki jest SŁYNNA FARMA KROKODYLI gdzie z niewielkiej odległości można obserwować życie i zwyczaje tych wspaniałych drapieżników. Farma krokodyli otoczona jest parkiem, którego stworzenie zajęło ponad 20 lat. Tutaj można zobaczyć skamieniałe drzewa, których wiek szacuje się na ponad milion lat oraz wiele pięknych drzewek bonsai. Zadziwiają kamienie wyrzeźbione przez wodę o ciekawych kształtach, których waga sięga aż do 75 ton. Niezapomniane przeżycia dostarcza mrożący krew w żyłach pokaz tresury krokodyli. Można tutaj sobie zrobić także zdjęcia z żywym tygrysem lub niedźwiedziem, a odważni mogą nawet usiąść na krokodylu.
  / Dla koneserów ciekawej kuchni lokalna restauracja serwuje zupę, stek i inne dania z mięsa krokodyla – odpłatnie /.
  - powrót do Pattayi, popołudniowy lunch w lokalnej restauracji
  - nocleg w hotelu
  UWAGA ; wycieczka na farmę krokodyli oraz lunch opłacone / GOLD PAKIET TC&TT /

  11 DZIEŃ WYPOCZYNEK / PATTAYA , PLAŻA , NONG NOOCH /

  - śniadanie w hotelu
  - korzystanie z plaży i hotelowych basenów
  - półdniowa wycieczka do ogrodu tropikalnego Nong Nooch /
  - popołudniowy lunch w miejscowej restauracji
  - nocleg w hotelu.
  UWAGA;wycieczka fakultatywna do ogrodu tropikalnego Nong Nooch opłacona, lunch opłacony / GOLD PAKIET TC&TT /

  12 DZIEŃ WYPOCZYNEK / PATTAYA , REWIA TRANSWESTYTÓW ALCAZAR lub TIFFANY /

  - po śniadaniu, plażowanie, kąpiele morskie, czas wolny na zakup pamiątek w JOMTIEN – PATTAYI
  - popołudniowy lunch w miejscowej restauracji
  - wieczorem wyjazd na REWIĘ TRANSWESTYTÓW / ALCAZAR lub TIFANY / grupa ponad sześćdziesięciu tancerek – transwestytów w przepięknych kolorowych kostiumach tworzy niezapomnianą rewię.
  - nocleg w hotelu.
  UWAGA; rewię transwestytów oraz popołudniowy lunch – opłacone /GOLD PAKIET TC&TT/

  13 DZIEŃ WYPOCZYNEK / PATTAYA – POŻEGNANIE Z TAJLANDIĄ /

  - po śniadaniu, plażowanie, kąpiele morskie, czas wolny na zakup pamiątek w JOMTIEN – PATTAYI
  - wieczorem KOLACJA w lokalnej restauracji w PATTAYI – JOMTIEN
  /pożegnanie z naszym przedstawicielem z T&T /
  - nocleg w hotelu.
  UWAGA; kolacja – opłacona /GOLD PAKIET TC&TT/

  14 DZIEŃ /PRZELOT Z AZJI DO EUROPY /

  - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu
  - przejazd na lotnisko w Bangkoku, odprawa paszportowo – celna
  - 13:30 – wylot do Zurichu / przylot 19:30
  - 20:50 – wylot do BERLINA / przylot 22:15
  - 22:45 – zorganizowany przejazd całej grupy autokarem do SZCZECINA
  /przejazd autokarem dodatkowo płatny /

  15 DZIEŃ /PRZELOT Z AZJI DO EUROPY /

  - Przyjazd grupy do SZCZECINA ok. godziny 1:30

   

  CENA

  CENA 6499 zł + 840 € (płatne w Tajlandii)

  CENY OBOWIĄZUJĄ PRZY REZERWACJI DO 31.07.2019

  CENA 7499 zł + 840 € (płatne w Tajlandii)

  CENY OBOWIĄZUJĄ PRZY REZERWACJI OD 01.08.2019

   

  CENA OBEJMUJE

  • opiekę pilota i kierownika grupy z BIURA PODRÓŻY TRAVEL CENTER na całej trasie i w czasie pobytu /ze Szczecina – do Szczecina/
  • opiekę polskiego pilota w Tajlandii i Kambodży
  • opiekę anglojęzycznego pilota w Tajlandii i Kambodży
  • zorganizowany przejazd autokarem na trasie Szczecin – Berlin
  • zorganizowany przejazd autokarem na trasie Berlin – Szczecin
  • przeloty samolotami rejsowymi (z pełnym serwisem pokładowym) na trasie Berlin – Bangkok (z przesiadką w jednym z portów europejskich)
  • przeloty samolotami rejsowymi (z pełnym serwisem pokładowym) na trasie Bangkok – Berlin (z przesiadką w jednym z portów europejskich)
  • przejazdy autokarami , minibusami , łodziami motorowymi podczas realizacji programu
  • noclegi w hotelach o dobrym standardzie według programu / w Tajlandii- 3/4* / Rzeka Kwai – 3* Kambodża – 3*
  • wyżywienie wg programu
  • ubezpieczenie TRAVEL WORLD TU EUROPA (KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; Bagaż 300 EUR)
  • GOLD PAKIET TC& TT / w skład którego włączono interesujące kolacje , lunche w ciekawych geograficznie miejscach oraz wycieczki fakultatywne . Program uwzględnia przede wszystkim lokalne możliwości wycieczek , ciekawe geograficznie miejsca , możliwości fizyczne , zdrowotne i finansowe grupy , Pokazuje najważniejsze miejsca 2 głównych państw Azji bez potrzeby ich ponownego odwiedzania.Wybór czasu spożywania posiłków dobrano tak , aby podczas zwiedzania zobaczyć jak najwięcej interesujących miejsc, dopasowano realizację programu do innych godzin naszego zegara biologicznego w Azji / przesunięcie czasu o 6 godzin do przodu /
  • przewodniki Tajlandia i Kambodża dla każdego klienta

  CENA NIE OBEJMUJE

  • napiwków dla bagażowych, tragarzy, pilotów, treserów zwierząt, sterników łodzi motorowych i kierowców/ 80 € za pobyt/,
  • indywidualnie zamawianych napojów do posiłków
  • wizy Kambodżańskiej 270 zł z pośrednictwem wizowym /płatne na przejściu granicznym/
  • opłaty za zorganizowany przejazd autokarowy na trasie Szczecin-Berlin, Berlin – Szczecin (cena 170 zł za osobę w 2 strony)

   

  PRZYKŁADOWE CENY

  • butelka coli ok. 30 batów / 3 zł
  • masaż tajski 1 godz. ok. 250-300 batów / 25 – 30 zł /
  • butelka koniaku 230 – 260 batów / 25 – 30 zł /
  • drobne pamiątki / wachlarz , kapelusz ok. 150 batów / 15 – 18 zł /
  • butelka wody mineralnej 30-40 batów / 3-4 zł /
  • piwo ok. 30-40 batów / 3-4 zł /
  • przejazd tuk tukiem z hotelu Furami do centrum Pattai / 2 zł ok. 15 minut/

  ZAPRASZAMY PAŃSTWA SERDECZNIE

 • Zarezerwuj telefonicznie

  telefontel. 91 433 48 80
  telefon komórkowytel. 502 292 102

  Zarezerwuj przez internet

  Nasz pracownik skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu dokończenia rezerwacji

  Imię i nazwisko (wymagane)
  Adres email (wymagane)
  Nr telefonu
  Liczba osób
  Dodatkowe informacjeFacebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress