Ostatnie miejscatajlandia-i-kambodza

TAJLANDIA I KAMBODŻA – PERŁY KRAINY UŚMIECHU WYCIECZKA OBJAZDOWO POBYTOWA
PROGRAM DELUXE

05.11 – 17.11.2018

polski-pilot

ZŁOTY BANGKOK, KANCHANBURI , MOST NA RZECE KWAI , JUNGLE RAFTS, WIOSKA MONÓW, WODOSPADY EREWAN, KAMBODŻA – SIEM REAP, ANGKOR WAT, ANGOR TOM, TONLE SAP, PATTAYA, REWIA ALCAZAR, TYGRYSY I KROKODYLE, WYSPA KORALOWA KO LAN

 • 1 DZIEŃ 05.11.2018 /poniedziałek / / LECIMY DO AZJI /

  - Ok. 15:30 Zbiórka na ul. Sambora (róg Potulickiej). Odprawa przed wyjazdem – sprawdzenie dokumentów, oznakowanie bagaży i omówienie przejazdu i przelotów.

  - Przejazd grupy ze Szczecina do Berlina (autokar na wyłączność naszej grupy)

  - 19:15 odprawa paszportowa i check in w Berlinie

  - 21:15 przelot z BERLINA do DOHA (05:15 + 1- czas lokalny)

  2 DZIEŃ 06.11.2018 /wtorek/ BANGKOK / PANORAMA /

  - 08:15 przelot z DOHA do BANGKOKU

  - 18:50 (czasu lokalnego) przylot do BANGKOKU

  - odprawa paszportowo – celna

  - spotkanie z przedstawicielem T&T

  - transfer do hotelu / zakwaterowanie, spotkanie informacyjne z pilotem oraz przewodnikiem tajskim /

  - odpoczynek po podróży

  - dla chętnych wieczorny spacer po ulicach Bangkoku, wymiana pieniędzy, RELAKSUJĄCY MASAŻ TAJSKI (odpłatnie ok. 250 batów – ok. 25 zł)

  - powrót do hotelu, nocleg

  3 DZIEŃ 07.11.2018 / środa/ / ZŁOTY BANGKOK , BAYOKE SKY /

   

  - śniadanie. Zaraz po śniadaniu udamy się na największy w Bangkoku rynek kwiatowy, gdzie będzie można podziwiać piękne konstrukcje kwiatowe wyplatane przez lokalnych sprzedawców (warunek – wycieczka nie odbywa się w poniedziałek – gdyż wówczas rynek jest nieczynny).

  - Po opuszczeniu rynku kwiatowego nasza droga będzie wiodła przez kwartały chińskiej dzielnicy. W ten sposób dotrzemy do największych zabytków stolicy TAJLANDII, zaliczanych do ZŁOTYCH KLEJNOTÓW BANGKOKU. Są to przede wszystkim obiekty sakralne takie jak; ŚWIĄTYNIA WATPHRA KHEO, gdzie będziemy podziwiać niezwykłą statuę SZMARAGDOWEGO BUDDY / uwaga; zwiedzanie świątyni WAT PHRA KHEO może odbyć się w towarzystwie polskojęzycznego przewodnika /tylko po uzyskaniu odpowiedniego pozwolenia/.

  - następnie skierujemy się w stronę WIELKIEGO PAŁACU – który od lat zachwyca turystów swoją architekturą .

  - naszej uwadze nie umknie również WAT PO – najstarsza buddyjska świątynia królewska w Bangkoku. WAT PO słynie z ogromnego posągu LEŻĄCEGO BUDDY

  - kolejny punkt naszego programu – to REJS ŁODZIĄ DŁUGORUFOWĄ po rzece CHAO PRAYA oraz po sieci kanałów prawobrzeżnej części miasta. Z perspektywy pokładu długo rufowej łodzi bardzo egzotycznie prezentuje się miasto i życie jego mieszkańców.

  - kolejnym punktem programu będzie wizyta w Pałacu Ananta Samakhom Thorne Hail, gdzie udostępniano zwiedzającym drogocenne przedmioty należące do obecnie panującego króla. (w przypadku gdy Pałac będzie zamknięty odwiedzimy Świątynię Wat Trai Mit).

  - wieczorem POWITALNA KOLACJA w BAIYOKE SKY na 78 piętrze najwyższego budynku w BANGKOKU, skąd roztacza się niesamowita panorama na całą stolicę TAJLANDII

  UWAGA; kolacja opłacona / wchodzi w skład GOLD PAKIET TC&TT

  4 DZIEŃ 08.11.2018 /czwartek/ / MOST NA RZECE KWAI , JUNGLE RAFTS /

  - śniadanie w hotelu / wyjeżdżamy w kierunku PROWINCJI KANCHANBURI. Po dniu spędzonym w atmosferze wielkomiejskiej, pobyt wśród niezwykłej i wciąż dzikiej jeszcze przyrody z pewnością będzie dla wszystkich miłym wytchnieniem. Wśród przewidywanych atrakcji znajdzie się wizyta na TRAIN MARKET – autentycznym tajskim targowisku.

  - kolejny etap wycieczki to wizyta na PLANTACJI PALM KOKOSOWYCH a także na targu wodnym DAMNOEN SADUAK, gdzie każdy będzie miał możliwość potargowania się z pokładu łódki.

  - po targu wodnym będziemy mieli okazję zobaczyć farmę węży oraz zapoznać się z niezwykłymi umiejętnościami treserów podczas COBRA SHOW

  - Następnie udamy się w okolice RZEKI KWAI a każdy z państwa będzie mógł przejść się po słynnym moście, Następnie odwiedzimy jaskinię KAO SAI, w której mieści się POSĄG BUDDY.

  - DREWNIANE KONSTRUKCJE MOSTÓW, które tworzyły słynną KOLEJ ŚMIERCI wraz z malowniczym zakolem RZEKI KWAI, przenoszą nas w czas apokalipsy, czas wojny i niewolniczej pracy setek tysięcy jeńców wykonujących katorżniczą pracę przy budowie.

  - następnie popłyniemy łodzią w górę rzeki Kwai. Celem będzie położony na tratwach HOTEL JUNGLE RAFTS, gdzie spędzimy noc w atmosferze egzotycznej dżungli

  - kolacja w cenie / w otoczeniu niezwykłej roślinności, odgłosów zwierząt i azjatyckiego klimatu, zawsze na długo pozostaje w pamięci turystów.

  UWAGA; kolacja – opłacona / GOLD PAKIET TC & TT /

  5 DZIEŃ 09.11.2018 /piątek/ /DŻUNGLA ,WIOSKA MONÓW, RAFTING, EREWAN

   

  - podczas śniadania przy odrobinie szczęścia obejrzymy kąpiel słoni

  - potem wybierzemy się do prawdziwej tropikalnej dżungli oraz do WIOSKI MONÓW

  - po powrocie do hotelu i wykwaterowaniu, możliwość płynięcia Rzeką Kwai w kapokach / niezapomniana przygoda dla wszystkich, którzy nie boją się wody/

  - następnie udamy się do PARKU NARODOWEGO EREWAN, gdzie będzie okazja aby wykąpać się pod wodospadami

  - po dniu pełnym wrażeń powrót do BANGKOKU

  - późny lunch / w drodze powrotnej do Bangkoku / zakwaterowanie / czas wolny

  UWAGA; lunch opłacony / GOLD PAKIET TC&TT /

  6 DZIEŃ 10.11.2018 /sobota/ / TAJLANDIA , KAMBODŻA / SIEM REAP

  - po śniadaniu opuszczamy nasz hotel w Bangkoku i kontynuujemy naszą podróż w kierunku granicy. Celem będzie sąsiadująca z Tajlandią KAMBODŻA. Granicę przekroczymy w POI PET / z Bangkoku do przejścia granicznego jest ok. 4,5 godz. jazdy -ok. 320 km / z POI PET do SIEM REAP podróż trwa około 4 godzin, chociaż do przejechania mamy zaledwie 150 km. Wjazd na teren KAMBODŻY możliwy jest po wykupieniu wizy, która kosztuje ok. 40 euro. Niezbędne także będzie zdjęcie paszportowe. Po przekroczeniu granicy kambodżańskiej pojedziemy do SIEM REAP niesamowitego miejsca, które jeszcze kilkanaście lat temu było ważnym punktem militarnym oraz strategicznym, W SIEM REAP w latach 1992-1993, na linii rozgraniczenia ognia między oddziałami zbrojnymi CZERWONYCH KMERÓW a siłami rządowymi KAPAF stacjonowały wojska państw wchodzących w skład SIŁ POKOJOWYCH ORGANIZACJI NARODÓW ZJEDNOCZONYCH MISJI UNTAC. W skład BŁĘKITNYCH HEŁMÓW stacjonujących w SIEM REAP wchodziły kontyngenty wojskowe z INDONEZJI, HOLANDI, FRANCJI, BANGLADESZU, GHANY i POLSKI

  - późny lunch w lokalnej restauracji w Siem Reap, zakwaterowanie w hotelu

  - dla chętnych wieczorny spacer po NIGHT MARKET, zapoznanie z salonami masażu khmerskiego, powrót do hotelu, nocleg

  UWAGA ; lunch opłacony w ramach / GOLD PAKIET TC&TT

  7 DZIEŃ 11.11.2018 /niedziela/ / KAMBODŻA – ORŁY W KRAJU KHMERÓW/

  - Po śniadaniu pojedziemy załatwić formalności wjazdowe do Kompleksu Świątynnego ANGKOR THOM i ANGKOR WAT.

  - Najbardziej niesamowitym miejscem w KAMBODŻY jest niewątpliwie ukryty w dżungli ANGKOR WAT, gdzie znajduje się słynny, chociaż bardzo zrujnowany przez siłę dżungli a także wielu rabusiów kompleks miejski i świątynny. Khmerska architektura imponuje swym rozmachem i monumentalizmem o czym przekonacie się państwo sami.

  - Następnie odwiedzimy świątynię TA PHROM, która w dalszym ciągu jest porośnięta przez dżunglę.

  - kolejny punkt programu to kompleks świątynny ANGKOR THOM z niezwykłą świątynią BAYON oraz filigranową świątynią BANTEAY SREI, perłą architektury khmerskiej. Podsumowaniem przepięknych osiągnięć kultury khmerskiej będzie odwiedzenie wspaniałego kompleksu ANGKOR WAT.

  - WIECZOREM KOLACJA – POŁĄCZONA Z TRADYCYJNYMI TAŃCAMI KHMERSKIMI

  - dla chętnych wieczorny spacer po NIGHT MARKET, zapoznanie z salonami masażu khmerskiego, powrót do hotelu, nocleg

  UWAGA ; kolacja i wieczór khmerski – opłacony / GOLD PAKIET TC&T

  8 DZIEŃ 12.11.2018 /poniedziałek/ / KAMBODŻA – KRAINA UŚMIECHU /

  - po śniadaniu udamy się nad słynne JEZIORO TONLE SAP gdzie odbędziemy rejs wśród wiosek zbudowanych na wodzie, poznamy życie mieszkańców od dziesiątków lat żyjących z jego bogactwa. Uśmiech i serdeczność Khmerów urzeka na każdym kroku pomimo życia w ciężkich warunkach – po wykonaniu pamiątkowych zdjęć udajemy się w drogę powrotną do TAJLANDII -drogę do przejścia granicznego spędzamy na wymianie wrażeń i oglądaniu zakupionych pamiątek – po przekroczeniu granicy kierujemy się w kierunku PATTAYI, znanego kurortu wypoczynkowego nad ZATOKĄ TAJLANDZKĄ. Świadomość zbliżającego się tygodniowego pobytu nad ciepłymi wodami MORZA POŁUDNIOWO – CHIŃSKIEGO bardzo wszystkich ożywia.

  - lunch w okolicach Pattayi – Jomtien

  - wieczorem docieramy do naszego hotelu w PATTAYA – JOMTIEN / zakwaterowanie, piękne widoki z okna na całą zatokę i kurort będą nam towarzyszyć do końca pobytu /

  - dla chętnych przejazd („songtelem”) na słynną ulicę WALKING STREET (płatne 2x 20 batów – ok. 2 x 2 zł)

  - nocleg w hotelu

  UWAG ; lunch – opłacony / GOLD PAKIET TC&TT /

  9 DZIEŃ 13.11.2018 /wtorek/ WYPOCZYNEK / PATTAYA , REWIA TRANSWESTYTÓW ALCAZAR lub TIFFANY /

  - po śniadaniu, plażowanie, kąpiele morskie, czas wolny na zakup pamiątek w JOMTIEN – PATTAYI

  - popołudniowy lunch w miejscowej restauracji

  - wieczorem wyjazd na REWIĘ TRANSWESTYTÓW / ALCAZAR lub TIFANY / grupa ponad sześćdziesięciu tancerek – transwestytów w przepięknych kolorowych kostiumach tworzy niezapomnianą rewię.

  - nocleg w hotelu.

  UWAGA; rewia transwestytów oraz popołudniowy lunch – opłacone /GOLD PAKIET TC&TT/

   

  10 DZIEŃ 14.11.2018 /środa/ WYPOCZYNEK / WYSPA KO LAN, PLAŻA , BIAŁY PIASEK /

  - po śniadaniu przejazd do portu a następnie przepłyniemy łodzią motorową na wyspę KO LAN. / Plażowanie, biały piasek, kryształowa woda na wyspie pozwolą na długie godziny zapomnieć o miejskim zgiełku, ulicznym hałasie i problemach życia codziennego. KO LAN jest jedną z największych przybrzeżnych wysp, na którą udają się miłośnicy plażowania. Do wyboru są praktycznie wszystkie rodzaje sportów wodnych.

  - popołudniowy obiad zjemy na wyspie

  - późnym popołudniem przypłyniemy do Pattayi, a następnie przejedziemy do hotelu

  - czas wolny i nocleg w hotelu

  UWAGA; wycieczka na wyspę koralową Ko Lan oraz lunch – opłacony / GOLD PAKIET TC&TT /

   

  11 DZIEŃ 15.11.2018 /czwartek/ WYPOCZYNEK /PATTAYA / KROKODYLE I TYGRYSY /

  - śniadanie. Celem naszej wycieczki jest SŁYNNA FARMA KROKODYLI gdzie z niewielkiej odległości można obserwować życie i zwyczaje tych wspaniałych drapieżników. Farma krokodyli otoczona jest parkiem, którego stworzenie zajęło ponad 20 lat. Tutaj można zobaczyć skamieniałe drzewa, których wiek szacuje się na ponad milion lat oraz wiele pięknych drzewek bonsai. Zadziwiają kamienie wyrzeźbione przez wodę o ciekawych kształtach, których waga sięga aż do 75 ton. Niezapomniane przeżycia dostarcza mrożący krew w żyłach pokaz tresury krokodyli. Można tutaj sobie zrobić także zdjęcia z żywym tygrysem lub niedźwiedziem, a odważni mogą nawet usiąść na krokodylu.

  / Dla koneserów ciekawej kuchni lokalna restauracja serwuje zupę, stek i inne dania z mięsa krokodyla – odpłatnie /.

  - powrót do Pattayi, popołudniowy lunch w lokalnej restauracji

  - nocleg w hotelu

  UWAGA ; wycieczka na farmę krokodyli oraz lunch opłacone / GOLD PAKIET TC&TT /

  12 DZIEŃ 16.11.2018 /piątek/ WYPOCZYNEK / PATTAYA, NONG NOOCH , WIECZÓR TAJSKI /

   

  - śniadanie w hotelu

  - półdniowa wycieczka do ogrodu tropikalnego NONG NOOCH /

  - wykwaterowanie, czas wolny, korzystanie z plaży i hotelowych basenów

  - pożegnanie z Tajlandią – WIECZÓR TAJSKI (prezentowane tańce w wykonaniu tajskich tancerzy i tancerek stanowią rodzaj ilustracji do starożytnego tajskiego eposu zwanego RAMAKIEM. Tło muzyczne pokazu jest również osadzone w tajskiej tradycji.)

  - ok. 21:30 przejazd z Pattayi na lotnisko w Bangkoku

  - 23:00 odprawa bagażowa przed odlotem. Pożegnanie z polskim przewodnikiem i przewodnikiem tajskim.

  UWAGA;wycieczka fakultatywna do ogrodu tropikalnego Nong Nooch opłacona, wieczór tajski z kolacją opłacony / GOLD PAKIET TC&TT /

   

  13 DZIEŃ 17.11.2018 /sobota/ /PRZELOT Z AZJI DO EUROPY /

  - 1:35 przelot z BANGKOKU do DOHA (05.25 – czas lokalny)

  - 07:10 przelot Z DOHA do BERLINA (11.40)

  - ok. 12:00 Przejazd całej grupy autokarem do SZCZECINA (autokar na wyłączność naszej grupy)

  - Przyjazd grupy do SZCZECINA (ok. 16:00)

   

  POŻEGNANIE I DO ZOBACZENIA

   

  CENA

  CENA 6499 zł + 840 € (płatne w Tajlandii)

  CENY OBOWIĄZUJĄ PRZY REZERWACJI DO 30.06.2018

  CENA 7499 zł + 840 € (płatne w Tajlandii)

  CENY OBOWIĄZUJĄ PRZY REZERWACJI OD 01.07.2018

   

  CENA OBEJMUJE

  • opiekę pilota grupy z BIURA PODRÓŻY TRAVEL CENTER na całej trasie i w czasie pobytu / ze Szczecina – do Szczecina/
  • opiekę polskiego pilota w Tajlandii i Kambodży
  • opiekę anglojęzycznego pilota w Tajlandii i Kambodży
  • zorganizowany przejazd autokarem na trasie Szczecin – Berlin
  • zorganizowany przejazd autokarem na trasie Berlin – Szczecin
  • przeloty samolotami rejsowymi /z pełnym serwisem pokładowym/ na trasie Berlin – Bangkok (z przesiadką w Doha)
  • przeloty samolotami rejsowymi /z pełnym serwisem pokładowym/ na trasie Bangkok – Berlin (z przesiadką w Doha)
  • przejazdy autokarami, minibusami, łodziami motorowymi podczas realizacji programu
  • noclegi w hotelach o dobrym standardzie według programu / w Tajlandii- 3*/ 4* /, Rzeka Kwai – 3*, Kambodża – 3* /.
  • wyżywienie wg programu
  • ubezpieczenie TRAVEL WORLD TU EUROPA (KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; Bagaż 300 EUR)
  • GOLD PAKIET TC& TT / w skład, którego włączono interesujące kolacje, lunche w ciekawych geograficznie miejscach oraz wybrane i opłacone wycieczki fakultatywne. Program uwzględnia przede wszystkim lokalne możliwości wycieczek, ciekawe geograficznie miejsca, możliwości fizyczne, zdrowotne i finansowe grupy, Pokazuje najważniejsze miejsca 2 głównych państw Azji bez potrzeby ich ponownego odwiedzania. Wybór czasu spożywania posiłków dobrano tak, aby podczas zwiedzania zobaczyć jak najwięcej interesujących miejsc, dopasowano realizację programu do innych godzin naszego zegara biologicznego w Azji / przesunięcie czasu o 6 godzin do przodu /
  • przewodniki Tajlandia i Kambodża dla każdego klienta.
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • płyty CD ze zdjęciami z wyprawy dla każdego klienta

  CENA NIE OBEJMUJE

  • napiwków dla bagażowych, tragarzy, pilotów, treserów zwierząt, sterników łodzi motorowych i kierowców/ 80 € za pobyt/,
  • indywidualnie zamawianych napojów do posiłków
  • wizy Kambodżańskiej ok. 40 € z pośrednictwem wizowym /płatne na przejściu granicznym/

   

  PRZYKŁADOWE CENY

  • butelka coli ok. 30 batów / 3 zł
  • masaż tajski 1 godz. ok. 250-300 batów / 25 – 30 zł /
  • butelka koniaku 230 – 260 batów / 25 – 30 zł /
  • drobne pamiątki / wachlarz , kapelusz ok. 150 batów / 15 – 18 zł /
  • butelka wody mineralnej 30-40 batów / 3-4 zł /
  • piwo ok. 30-40 batów / 3-4 zł /
  • przejazd tuk tukiem z hotelu Furami do centrum Pattai / 2 zł ok. 15 minut/

  ZAPRASZAMY PAŃSTWA SERDECZNIE

 • Zarezerwuj telefonicznie

  telefontel. 91 433 48 80
  telefon komórkowytel. 502 292 102

  Zarezerwuj przez internet

  Nasz pracownik skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu dokończenia rezerwacji

  Imię i nazwisko (wymagane)
  Adres email (wymagane)
  Nr telefonu
  Liczba osób
  Dodatkowe informacje



Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress