Oferty na 2024 rok

Norweskie Fiordy 2018

WIETNAM – CZAR ZATOKI HALONG
polski-pilot

01.10 – 14.10.2023

HANOI, DELTA CZERWONEJ RZEKI, TARGOWISKO DONG XUAN MARKET, BRAMA O QUAN CHUONG, QUOC TU GIAM – PIERWSZY WIETNAMSKI UNIWERSYTET, JEZIORO TIEP LAKE, LAO CAI – CAPA, WIOSKA MA TRA ZAMIESZKAŁA PRZEZ HMONGÓW, TREKKING DO WIOSKI SUOI HO, GÓRSKA MIEJSCOWOŚĆ SA PA, KOLEJKA GÓRSKA NA NAJWYŻSZY SZCZYT WIETNAMU, WIOSKI LAO CHAI ORAZ TA VAN W GÓRSKIEJ DOLINIE MUONG HOA, TREKKING DO WIOSKI TA PHIN, SREBRNY WODOSPAD, PRZEŁECZ TRAM TON, ZATOKA HA LONG, REJS DŻONKĄ PO ZATOCE HA LONG, JASKINIE SUPRISE, PORANNE THAI CHI, DANANG, HOI AN, MOST JAPOŃSKI, STARY DOM JTAN KY I WARSZTATY RZEMIEŚLNICZE, THANH HA TERRACOTA PARK, WZGÓRZE BA NA, ZŁOTY MOST, REGION BA NA HILL

 •  1 DZIEŃ / LECIMY DO AZJI /

  - odprawa przed wyjazdem – sprawdzenie dokumentów i bagaży.
  - oznakowanie bagażu głównego i podręcznego klientów
  - omówienie warunków bezpieczeństwa na czas lotów i w czasie trwania programu
  - omówienie procedur zdrowotnych obowiązujących w WIETNAMIE
  - miejsca w autokarze do Berlina nie są przydzielane imiennie, zajmujemy je w kolejności przybycia na zbiórkę
  - zorganizowany przejazd całej grupy ze Szczecina do Berlina (autokar)
  - przejścia do odpraw bagażowych i celnych odbywa się w zorganizowanej grupie
  /przejazd autokarem dodatkowo płatny /
  - Przelot z BERLINA DO HANOI samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z portów europejskich/ pozaeuropejskich)

  PRZEPISY CELNE
  Ograniczenia celne nie odbiegają specjalnie od norm ogólnie przyjętych w innych krajach – nie podlegają ocleniu rzeczy przeznaczone do użytku osobistego w ilościach nie wskazujących na przeznaczenie handlowe. Przedmioty o większej wartości, a także gotówkę powyżej 3000 USD należy zgłosić w deklaracji celnej. Istnieje też specyficzna kontrola obejmująca przywożone i wywożone kasety wideo, magnetofonowe, płyty CD, a także książki i czasopisma. Nie wywołane w Wietnamie filmy (klisze fotograficzne) mogą być zakwestionowane przy wyjeździe. Przy przekraczaniu granicy Wietnamu trzeba wypełnić druk deklaracji celnej, którego kopię należy okazać podczas wyjazdu.
  Generalny zakaz wwożenia obejmuje wszelkiego rodzaju narkotyki, broń palną, materiały wybuchowe i pornograficzne. Wolne od cła są dobra takie jak ubrania, kosmetyki, stosowane do użytku własnego, a oprócz tego zwyczajowa ilość papierosów (200 sztuk) i tabaki (250g) oraz litr wina lub innego alkoholu.

  2 DZIEŃ / HANOI /

  - Przylot do HANOI
  - odprawa paszportowo – celna
  - spotkanie z polskim pilotem w Wietnamie
  - przed wejściem do autokaru p odczyta osoby, które będą zajmowały miejsca od pierwszych rzędów (decyduje data podpisania umowy)
  - transfer do hotelu w Hanoi/zakwaterowanie, spotkanie informacyjne/
  - czas wolny na odpoczynek po podróży lub samodzielne zwiedzanie miasta
  - kolacja w Ha Noi Food Culture Restaurant
  - powrót do hotelu, nocleg

  HANOI:
  Główne i najważniejsze miasto Wietnamu, usytuowane , w centrum Północnego Wietnamu. Hanoi jest od 1975 roku stolicą i drugim pod względem wielkości miastem Wietnamu. Posiada przepiękne stare miasto, z kolonialną architekturą naznaczoną wpływami chińskimi, z mnóstwem knajpek, restauracji, herbaciarni, sklepów i hotelików.
  SAPA
  Sa Pa to górskie miasteczko położone w Północnym Wietnamie na wysokości około 1600 m n.p.m. Znajduje się tuż przy granicy z Chinami, 380 km na północny zachód od Hanoi. Klimat w Sapa jest podobny do polskiego, a dodatkowo słynie z tego, że przez 160 dni jest mgła.
  LAO CAI
  Górska prowincja Lao Cai północnego Wietnamu jest oddalona o 300 km od stolicy kraju Hanoi. Leży po obu stronach doliny, którą płynie Rzeka Czerwona, na północy graniczy z Chinami. Przez prowincję przepływa ponad sto rzek i strumieni o długości ponad 10 km. Klimat Lao Cai jest zróżnicowany, w dolinach panuje klimat tropikalny z przeciętną temperaturą 22-24°C. W wyższych regionach klimat jest półtropikalny i łagodny. Stolicą prowincji jest stutysięczne miasto o tej samej nazwie

  3 DZIEŃ / HANOI / LAO CAI

  - Śniadanie. Zaraz po śniadaniu odbędziemy pieszą wycieczkę po starej części miasta. W labiryncie wąskich uliczek mieści się mnóstwo cechów rzemieślniczych i sklepików oraz typowy lokalny rynek. Zobaczymy między innymi 19 wieczny dom należący do zamożnego kupca, przejdziemy się po największym w Hanoi targowisku Dong Xuan Market oraz zatrzymamy się przy historycznej bramie O Quan Chuong.
  -` Po porannym spacerze powrót do hotelu i wykwaterowanie.
  - Po południu skierujemy się w stronę Quoc Tu Giam – pierwszego wietnamskiego uniwersytetu, wzniesionego w 1070 roku.
  - Następnie nasz przewodnik pokaże nam jezioro Tiep Lake zwane jeziorem B52. To do tego jeziora spadł zestrzelony podczas wojny wietnamskiej słynny amerykański samolot B52. Będziemy mieć też okazje by spotkać się ze świadkiem tamtych wydarzeń.
  - Odwiedzimy też zakład należący do 70 letniego artysty, gdzie będziemy mogli zobaczyć jak się wytwarza sandały z gumy – jakże modne w okresie rządów Ho Chi Minha.
  - Kolacja w formie pakietów żywieniowych.
  - Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Lao Cai (pociąg kuszetkowy- w jednej kabinie znajdują się 4 łóżka – godzina odjazdu pociągu zostanie podana w terminie późniejszym).

  CZAS W WIETNAMIE
  Różnica czasu między Wietnamem a Polską to +6 godzin w czasie zimowym oraz +5 godzin w czasie letnim (w Wietnamie nie ma zmiany czasu z zimowego na letni).
  BEZPIECZEŃSTWO
  Wietnam uważany jest za bezpieczny kraj, ale tak jak w każdym miejscu na Ziemi, należy trzymać się pewnych zasad. Np. nie przyjmować zaproszeń od nieznajomych, jeść w popularnych miejscach, korzystać z aplikacji taksówkowych lub korporacji, np. Grab, Malinh albo Vinasun, zawsze zapinać pasy podczas jazdy samochodem.
  Zdarzają się kradzieże, głównie w dużych miastach. Jeśli zostaną Ci skradzione pieniądze czy dokumenty, jak najszybciej zgłoś ten fakt policji. W przypadku kradzieży paszportu, trzeba się skontaktować z Ambasadą Polski w Wietnamie.

  4 DZIEŃ /LAO CAI – SAPA /

  - Po przybyciu do Lao Cai – transfer autobusowy do SAPA. Następnie udamy się do lokalnej restauracji na śniadanie. Będzie też okazja by się odświeżyć i chwilkę odpocząć przed dalszym planem dnia.
  - Po odpoczynku udamy się na trekking do wioski Ma Tra zamieszkałej przez Hmongów. Wioska ta położona jest zaledwie 4 km od Sapa (jedziemy samochodem do miejsca, skąd rozpocznie się trekking), jednak mieszkańcy wioski w dalszym ciągu kultywują tradycje przodków i żyją według dawnych reguł.
  - Następnie trekking do wioski Suoi Ho, zamieszkałej przez Red Yao.
  - Powrót samochodem do hotelu. Zakwaterowanie.
  - Wieczorem czas wolny, podczas którego będziemy mogli odkrywać uroki górskiej miejscowości Sa Pa.
  - Kolacja w lokalnej restauracji.

  UROCZYSTOŚCI RODZINNE
  Szczęśliwe dni pełnią bardzo ważną rolę w życiu Wietnamczyków. Dlatego, podróżując po Wietnamie, możemy zobaczyć przyjęcia weselne, odbywające się w ciągu tygodnia roboczego o najróżniejszych godzinach. W miastach wesela odbywają się najczęściej – aczkolwiek nie jest to przytłaczający odsetek – w centrach weselnych. Na wsiach i w mniejszych miasteczkach często przyjęcia odbywają się w pod baldachimami, rozstawionymi na poboczu drogi lub chodniku.

  5 DZIEŃ / SAPA

  - Śniadanie.
  - Po śniadaniu przejedziemy autobusem do miejsca, z którego rozpoczniemy przejażdżkę kolejką górską na najwyższy szczyt Wietnamu.
  - Popołudniu odwiedzimy wioski zamieszkałe przez plemię Dzay – Lao Chai oraz Ta Van, które zamieszkują górską dolinę Muong Hoa.
  - Powrót do hotelu.
  - Następnie trekking do wioski Ta Phin zamieszkałej przez Red Dao.
  - Powrót do Sapy., Kolacja i nocleg w hotelu.

  JĘZYK
  Język urzędowy: wietnamski.
  Inne język używane: angielski, chiński (yue), francuski.
  Oprócz języka urzędowego najczęściej używanemu językiem jest angielski. Posługuje się nim
  obsługa hotelowa oraz sprzedawcy na większych bazarach, nastawionych na turystów
  z zagranicy. Język angielski jest również językiem jakim posługują się lokalni przewodnicy
  podczas wycieczki.

  6 DZIEŃ / SAPA – HANOI

  - Śniadanie w hotelu.
  - Sapa obfituje w liczne górskie krajobrazy, pola ryżowe. Po śniadaniu zobaczymy Srebny Wodospad oraz przełęcz Tram Ton. W trakcie miesięcy zimowych jest to miejsce odwiedzane przez licznych wietnamskich turystów, którzy przybywają tu by zobaczyć pokryte śniegiem szczyty.
  - Powrót do hotelu. Wykwaterowanie o godzinie 12:00.
  - Lunch w Sapa.
  - po lunchu będzie możliwość skorzystania z tradycyjnej gorącej kąpieli i masażu (cena za osobę ok. 30 $ za osobę za ok. 70 minut)
  - Transfer do LAo Cai na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Hanoi.
  PS. Jeśli nasz wyjazd z Sapy będzie we wtorek, sobotą lub niedzielę- będziemy mogli za dodatkową opłatą zobaczyć niezwykle barwne targowisko Kermises, na które schodzą plemiona górskie (23 USD/PAX).

  POGODA
  Wietnam pod względem klimatycznym jest bardzo zróżnicowany. Kraj można podzielić na dwie strefy: północ oraz południe. Na północy panuje klimat zwrotnikowy wilgotny, a na południu klimat równikowy wilgotny. W całym kraju często występują monsuny, jest wysoka temperatura powierza oraz wilgotność, opady deszczu, a nawet tajfuny.
  Na północ od Hue występują 4 pory roku: wiosna, lato, jesień, zima. W tych regionach jest zdecydowanie chłodniej niż na południu kraju. Najzimniej jest w styczniu, kiedy temperatury powietrza spadają do 13-14 stopni Celsjusza. Najcieplejszym miesiącem jest natomiast lipiec – średnio 28 stopni Celsjusza. Najwięcej opadów deszczu występuje w miesiącach od maja do września.
  Na południe od Hue przez cały rok jest ciepło i wilgotno. Wyróżnia się tu dwie pory roku: suchą, trwającą od grudnia do maja oraz deszczową, która trwa od czerwca do listopada. Najchłodniejszym miesiącem jest grudzień, kiedy temperatura powietrza spada do 21 stopni Celsjusza. Najcieplejszymi miesiącami są maj i czerwiec z temperaturami powietrza 29-30 stopni Celsjusza.

  7 DZIEŃ / HANOI – HALONG /

  - Śniadanie w hotelu – możliwość krótkiego odpoczynku w pokojach.
  - Po śniadaniu przejazd nad zatokę Ha Long (około 175 km – 2.5 godziny jazdy nową autostradą).
  - Po drodze zatrzymamy się na punktach widokowych by podziwiać krajobrazy północnego Wietnamu.
  - Po przybyciu nad zatokę Ha Long zmienimy środek transportu i przesiądziemy się na tradycyjną drewnianą dżonkę, którą odbędziemy rejs po zatoce Ha Long. Zatoka Ha Long (Zatoka Opadających Smoków) jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Wietnamu i całej Azji. Na powierzchni półtora tysiąca kilometrów kwadratowych rozsianych jest prawie dwa tysiące skalnych (wapiennych i łupkowych) wysp i wysepek o charakterystycznym kształcie, tworząc niezwykle malowniczy krajobraz. Zaledwie co druga wyspa ma swoją nazwę, tylko kilka wysepek jest zamieszkanych, a w niektórych znajdują się spektakularne jaskinie, które można zwiedzić. Zatoka Ha Long znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
  - Po zaokrętowaniu zjemy lunch.
  - Rejs po zatoce podczas którego odwiedzimy jaskinie Suprise. Powrót na łódź- krótki kurs gotowania (program rejsu może ulec zmianie np. ze względu na warunki atmosferyczne).
  - Kolacja i nocleg na pokładzie statku.

  CIEKAWOSTKI Z WIETNAMU:
  - Najpopularniejszym środkiem transportu w Wietnamie są motocykle. Zarejestrowanych jest podobno 45 mln jednośladów. – Wietnam jest wiodącym na świecie eksporterem orzechów nerkowca i czarnego pieprzu.
  - Wietnam słynie z upraw: kawy, herbaty, ryżu, ananasów oraz tytoniu.
  - Polacy podróżujący do Wietnamu objęci są obowiązkiem wizowym.
  - Góry i wyżyny zajmują około 70% powierzchni Wietnamu.
  - Od maja do listopada w Wietnamie trwa pora deszczowa.
  - Tradycyjny wietnamski kapelusz nosi nazwę Non La.
  - Najpopularniejszą wietnamską potrawą jest pho.
  - Narodowym wietnamskim strojem jest Áo Dài.

  8 DZIEŃ / HALONG – HANOI – DANANG /

  - Poranne Thai Chi. Śniadanie lub brunch.
  - Kontynuacja rejsu po zatoce Halong.
  - Powrót na przystań, gdzie przesiądziemy się do samochodu.
  - Transfer do Hanoi. Lunch w loklanej restauracji.
  - Transfer na dworzec kolejowy. Przejazd nocnym pociągiem do Da Nang- wyjazd o 19:30 (pociąg kuszetkowy- w jednej kabinie znajdują się 4 łóżka – godzina odjazdu pociągu zostanie podana w terminie późniejszym).

  WALUTA / WYMIANA WALUTY
  Oficjalną walutą Wietnamu jest Dong (VND).
  Jest to jedna z najsłabszych walut na świecie. USD to ponad 20000 VND!
  Dong składa się z 10 hao i 100 xu. Monet nie ma już w obiegu.
  Słowo dong, w języku wietnamskim oznacza miedź albo brąz. Przed francuską kolonizacją monety wybijano właśnie w miedzi – stąd ta nazwa. Gdy Wietnam był częścią Francuskich Indochin, obowiązywała waluta piastr. W 1946 roku zastąpił ją dong.

  9 DZIEŃ / DANANG /

  - Przyjazd do Danang o godzinie 11:30.
  - Transfer autokarem do Danang. Zakwaterowanie w hotelu.
  - Danang jest to jedna z najważniejszych miejscowości wypoczynkowych w Wietnamie. Nadmorskie miasto, które przyciąga turystów, ale i handlowców z całego świata. Jest to też czwarte co do wielkości miasto w kraju, które pełni funkcje największego portu morskiego tej części Wietnamu.
  - Kolacja w lokalnej restuarcji.
  - Powrót do hotelu i nocleg.

  OBYCZAJE
  Wietnam pod względem powierzchni jest nieco większy od Polski, lecz ze względu na kształt kraju (rozciągnięta litera „S”) i fakt, że odległość między jego północnym a południowym krańcem wynosi 2240 km (1535 km w linii prostej!), różnego rodzaju tradycje różnią się od siebie w poszczególnych regionach.
  Mieszkańcy północnej i środkowej części kraju są – nieco uogólniając – bardziej tradycjonalni, podczas gdy osoby z południa kraju podchodzą do wszystkiego bardziej na „luzie”.
  Kluczem do spokojnego życia w Wietnamie jest zaakceptowanie stanu zastanego, nawet jeśli czegoś się nie rozumie lub z czymś nie zgadza.

  10 DZIEŃ /DANANG – HOI AN/

  - Śniadanie w hotelu.
  - Następnie pojedziemy do Hoi An, które jest jednym z najpiękniejszych wietnamskich miasteczek i wielką atrakcją turystyczną. Na każdym rogu można tu znaleźć wpływy wielu kultur (wietnamskiej, chińskiej oraz japońskiej). Uroda i wyjątkowy klimat starego miasta Hoi An zostały uhonorowane wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Hoi An, które w XVI wieku była jednym z najważniejszych portów na morzu Południowochińskim. Miasto nazywało się w tym czasie Hoi An Pho- „miasto bezpiecznego lądowania”. Osiedlali się tu przedstawiciele kupców chińskich, japońskich, a później również europejskich. Pozostał po nich unikalny układ miasta z tamtych czasów oraz domy i świątynie. Do najcenniejszych zabytków należy tzw. Most Japoński, zbudowany przez przybyszy z Japonii, jedyny na świecie kryty most ze świątynią buddyjską.
  - Ponadto odwiedzimy stary dom Tan Ky oraz tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, z których słynęło kiedyś Hoi An.
  - Po przyjeździe do Hoi An odwiedzimy wspomniane zabytki oraz Thanh Ha Terracota Park – gdzie zobaczymy wykonane z ceramiki kopie najsłynniejszych światowych budynków – Taj Mahal, Piramidy, Opera w Sydney….
  - Kolacja w lokalnej restauracji.
  - Powrót do hotelu w Danang, nocleg.

  DUCHY
  Duchy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu Wietnamczyków, którzy wierzą w nie i boją się ich, podobnie jak większość ludów azjatyckich. Według lokalnych wierzeń, zazwyczaj duchami stają się osoby, które zmarły nagle i pozostawiły po sobie niezakończone sprawy na ziemskim padole lub też – przez nagłość swojego zgonu – nie zdają sobie sprawy, że zmarły. Według innej tradycji, głodnymi duchami lub złymi demonami stają się złe osoby, które po śmierci trafiły do piekła, aby odpokutować za swoje złe uczynki, zanim będą mogły ponownie odrodzić się w kolejnym wcieleniu.
  W Wietnamie, według kalendarza księżycowego, siódmy miesiąc roku to miesiąc duchów. W tym okresie, Władca Podziemi uwalnia z piekła mieszkające tam głodne duchy, aby mogły one powrócić na ziemię na 15 lub 30 dni w celu poszukiwania pożywienia. Wielu Wietnamczyków urządza w tym okresie ceremonie ofiarowania głodnym duchom pokarmu. Stół z jadłem stawia się zawsze przed wejściem do domu lub firmy, aby duchy nie wnosiły do wnętrza budynku swojej złej energii, przynoszącej rozmaite nieszczęścia.

  11 DZIEŃ WYPOCZYNEK / HOI AN /

  - Śniadanie
  - Po śniadaniu – dzień wolny.
  - możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej (odplatnie dla chętnych):
  - Cało dniowa wycieczka na wzgórze Ba Na oraz do Złotego Mostu.
  Prosto z hotelu udamy się (transfer zajmie 1,5 godziny) do regionu Ba Na Hill. Jest to bardzo malowniczy, górzysty obszar Wietnamu z niezwykłymi panoramicznymi krajobrazami. Wjedziemy na wysokość ponad 1400 metrów nad poziom morza, gdzie temperatura tego miejsca nie będzie w niczym przypominać filmów o Wietnamie. Panuje tu przeważnie chłodna temperatura przez cały rok.
  Na wzgórze wjedziemy nowoczesnym systemem kolejek linowych, które odkryją przed nami uderzająco piękną przyrodę. Następnie przejdziemy się po złotym moście. Poczujemy się jakbyśmy spacerowali w chmurach. Sam most podtrzymywany jest parę gigantycznych rąk wystających z góry. Podczas tego dnia czaka nas mnóstwo dodatkowych atrakcji- jak chociażby kopia miasteczka w stylu francuskim. Powrót do hotelu późnym popołudniem (dodatkowo płatne ok. 87 USD).
  Wycieczka obejmuje: prywatny samochód, przewodnika, kolejkę linową w obie strony i wodę pitną.
  - Kolacja w lokalnej restuarcji.
  - powrót do hotelu, nocleg.

  CIEKAWOSTKA – DBANIE O DUCHY
  Czy wiedzieliście, że Wietnamczycy są tak bogaci, że palą dolary? Oczywiście nie te prawdziwe, ale bardzo je przypominające, wydrukowane na grubej bibule „zielone”. Głównym celem palenia papierowych pieniędzy jest to, żeby przodkowie w zaświatach mieli trochę grosza przy duszy. Dlatego, oprócz pieniędzy, duchom można kupić, a następnie ofiarować poprzez spalenie między innymi: papierowe domy, samochody, ubrania, biżuterię, telefony komórkowe, a ostatnio maseczki medyczne, w ramach walki z COVID-19. Dzięki temu duchom w zaświatach nie zabraknie ziemskich dóbr, a na domowników patrzeć będą one przychylniejszym okiem. Inne powody ofiarowania papierowych dolarów obejmują między innymi spłatę długów przodków, których nie zdążyli spłacić za życia, czy też przekupienie Boga Śmierci, by ewentualna kara za grzechy była krótsza i lżejsza. Jeszcze inni wierzą, że wydane realne pieniądze i spalone fałszywe, przyniosą śmiertelnikom powodzenie, szczęście i dobre zdrowie.

  12 DZIEŃ WYPOCZYNEK /HOI AN /

  - śniadanie.
  - Czas wolny – wypoczynek , plażowanie.
  - kolacja w lokalnej restauracji
  - nocleg w hotelu.

  ZAKAZ FTOGRAFOWANIA NOWORODKÓW
  Kobiety w ciąży w Wietnamie też nie mają łatwo. Istnieje szereg przesądów co kobiety powinny jeść i robić, a czego nie. Dla obcokrajowców jednak najcięższe do przyjęcia są tradycje po porodzie, według których kobieta przez miesiąc od porodu nie powinna brać prysznica, myć włosów (by negatywna energia – w postaci wiatru – przez otwarte pory nie wniknęła do ciała i go nie osłabiła) czy też czesać włosów. Świeżo upieczona mama powinna za to siedzieć w pokoju w ciszy, bez telewizora, telefonu, otwartego okna, bez klimatyzacji oraz odwiedzin znajomych. Kobieta powinna być na specjalnej diecie, by wzmocnić ciało po porodzie. Na szczęście dla młodych mam, wiele rodzin podąża z duchem czasu i powyższe przesądy nie są już praktykowane tak restrykcyjnie, jak dawniej. Co nie zmienia faktu, że przez pierwszy miesiąc życia dziecka nie można mu robić zdjęć.

  13 DZIEŃ /PRZELOT Z AZJI DO EUROPY /

  - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu
  - przejazd na lotnisko w Danang, odprawa paszportowo – celna
  - przelot z Danang do Hanoi
  - odprawa paszportowo celna, nadanie bagaży
  - wylot z HANOI do BERLINA samolotem rejsowym ( z przesiadką w jednym z portów europejskich/ pozaeuropejscich)

  14 DZIEŃ /PRZYLOT DO EUROPY

  - Przylot do BERLINA
  - Odprawa bagażowo-celna
  - Zorganizowany przejazd całej grupy autokarem do SZCZECINA
  /przejazd autokarem dodatkowo płatny /
  - Przyjazd grupy do SZCZECINA w godzinach popołudniowo – wieczornych
  POŻEGNANIE I DO ZOBACZENIA

   

  CENA 7997 ZŁ + 870 $

  PRZY REZERWACJI DO 31.05.2023

  CENA 8997 ZŁ + 870 $

  PRZY REZERWACJI OD 01.06.2026

  WAŻNE INFORMACJE
  • Zmiana przewoźnika lotniczego, godzin wylotów i wyjazdów lub powrotów o ile nie zmienia się ilość świadczeń nie stanowią zmiany głównych właściwości imprezy. Nie stanowi również zmiany właściwości imprezy – zmiana kolejności zwiedzania, o ile program został wykonany w całości.
  • Jeżeli w dniu zawarcia umowy nie jest jeszcze znany przewoźnik lotniczy, to biuro zobowiązuje sie tymczasowo do podania nazwy przypuszczalnego przewoźnika. Jak tylko ostatecznie zostanie ustalony przewoźnik, biuro niezwłocznie poinformuje o tym uczestnika (rozporządzenie /EG/2111/2005 z dnia 14.12.2005)
  • Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany linii lotniczych i numerów lotów, co może się wiązać również ze zmianą rozkładu przelotów.
  • Katalogi i inne informacje pisemne biura (w tym program informacja o imprezie turycznecznej – załącznik nr 1), a także informacje podane na stronie internetowej biura stanowią jedynie zaproszenie do zawarcia umowy i nie są ofertą w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Zawarcie umowy następuje każdorazowo po zapoznaniu się uczestnika z ofertą zawarta w materiałach wskazanych powyżej i podpisaniu umowy – zgłoszenia uczestnictwa oraz wpłaceniu zaliczki (30%).
  • Uczestnik zobowiązany jest podporządkować się wszelkim wskazówkom i zaleceniom porządkowym przedstawicieli biura umożliwiającym realizację programu imprezy oraz do bezwzględnego przestrzegania miejsca i godzin zbiórek określonych w umowie i ofercie. Uczestnik zobowiązany jest do posiadania dokumentów podróżnych (paszport), wiz turystycznych (o ile takich dokumentów nie zapewnia biuro) oraz do przestrzegania przepisów celnych i dewizowych obowiązujących w Rzeczpospolitej Polskiej, krajach tranzytowych i docelowych. Uczestnik zobowiązany jest przestrzegania przepisów porządkowych oraz dotyczących bezpieczeństwa. 

  CENA ZAWIERA:

  - opiekę polskiego pilota w Wietnamie
  - opiekę anglojęzycznego pilota w Wietnamie
  - transfery autokarowe Szczecin – Berlin, Berlin – Szczecin / dla osób, które przejazd mają opłacony/
  - przeloty samolotami rejsowymi Berlin – Hanoi
  (z przesiadką w jednym z portów europejskich / pozaeuropejskich)
  - przeloty samolotami rejsowymi Hanoi – Berlin
  (z przesiadką w jednym z portów europejskich / pozaeuropejskich)
  - realizacja programu objazdowego WIETNAM – CZAR ZATOKI HALONG wg załącznika nr 1 (program – informacja o imprezie turystycznej)
  - przejazdy autokarami, minibusami, łodziami motorowymi podczas realizacji programu
  - noclegi w hotelach według programu
  - wyżywienie wg programu
  - ubezpieczenie TRAVEL WORLD TU EUROPA
  (KL 15000 EUR; KR 5000 EUR; NNW 3000 EUR; Bagaż 300 EUR, choroby przewlekłe)

  CENA NIE ZAWIERA:

  - napiwków dla bagażowych, tragarzy, pilotów i przewodników lokalnych, sterników łodzi motorowych i kierowców/ 80 € za pobyt/,
  - indywidualnie zamawianych napojów do posiłków
  - wydatków własnych
  - wizy Wietnamskiej ok. 370 zł z pośrednictwem wizowym /płatne w biurze przed wylotem/
  - opłaty za zorganizowany przejazd autokarowy na trasie Szczecin – Berlin,
  Berlin – Szczecin (cena 220 zł za osobę w 2 strony)
  UWAGA:
  IMPREZA BĘDZIE REALIZOWANA
  PRZY MINIMUM 16 UCZESTNIKACH

   

  Serdecznie zapraszamy, Zespół Travel Center

 • Zarezerwuj telefonicznie

  telefontel. 91 433 48 80

  telefon komórkowytel. 502 292 102

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress